magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Knižnica Jána Bocatia pozýva na výstavu ORIGAMI
@ Kultúra -> Výstavy      Sep 11 2019 - 09:23 GMT

Šikovné ruky a papier stačia na to, aby vznikli očarujúce modely. Od jednoduchých až po zložitejšie, vytvorené z jednotlivých modulov. Verejná knižnica Jána Bocatia, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravila vo svojej pobočke na Terase (Trieda SNP 48/A) výstavu autora origami, Petra Knapa. Pestrosť farieb a tvarov pritiahne určite pozornosť každého návštevníka knižnice. Výstava bude prístupná pre verejnosť od 11. septembra a potrvá do 11. októbra.

Origami je staré japonské umenie, ktoré v doslovnom preklade znamená „skladanie papiera“. Používa sa pre všetky druhy papierových skladačiek, dokonca aj pre tie, ktoré nie sú pôvodne japonské. Najstaršie zmienky o origami v Japonsku pochádzajú už z 9. storočia. Ako zábava sa origami v Japonsku rozšírilo až niekedy v 17. storočí a najväčší rozkvet tu zaznamenalo na konci 19. storočia.  Obľúbenosť však nestratilo ani v súčasnosti. 

Peter KNAP začal origami skladať už ako malý chlapec. Umeniu skladania papiera sa však začal intenzívne  venovať až v posledných rokoch. Založil 1. Origami klub vo Výmenníku na Štítovej ul. v Košiciach. Vystavoval niekoľkokrát v Slovenskom technickom múzeu a tiež vo Výmenníku Jegorovovo námestie v Košiciach. Taktiež propaguje a prezentuje origami formou workshopov, kurzov a tvorivých dielní. V súčasnosti sa venuje najmä modulárnemu origami. 

S autorom sa môžete stretnúť aj dopoludnia 13. septembra pred OC Galéria na podujatí Ulica (ne)má šancu. V stánku Verejnej knižnice Jána Bocatia bude s deťmi robiť záložky do knihy.

Miesto expozície: Verejná knižnica J. Bocatia, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pobočka Terasa, Trieda SNP 48/A, Košice

Trvanie expozície: 11. 9. 2019 - 11.10. 2019


Zdroj RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk