magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2019 V KOŠICIACH
@ Aktuálne -> Školstvo      Sep 11 2019 - 09:17 GMT

September je už tradične spájaný s oslavami Európskeho dňa jazykov, ktorý pripadá na 26. septembra. V Košiciach ho však privítame už o čosi skôr, konkrétne v stredu 18. septembra, keď sa do osláv zapoja žiaci a študenti škôl z celého košického kraja.

Návštevníci si tento rok budú môcť v areáli Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach otestovať svoje jazykové znalosti v interaktívnych aktivitách, zapojiť sa do vedomostného kvízu „Milujem jazyky EÚ“ alebo povzbudzovať počas napínavého finále spevácko-prekladateľskej súťaže „Prelož a zaspievaj“. Program bude prebiehať v aule na Kostlivého 5 a v areáli FF UPJŠ na Moyzesovej 9 v budove Platón v čase od 8:30 do 13:30. Podujatie je určené žiakom základných a stredných škôl. Ako moderátor akcie vystúpi Richard Herrgott.

Organizátori podujatia v Košiciach:

Kancelária Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre preklad, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Filozofická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Europe Direct Košice, Alliance francaise Košice, Štátna vedecká knižnica v Košiciach, Societá Dante Alighieri – Comitato di Košice, Veľvyslanectvo Chorvátskej republiky v Slovenskej republike, Gymnázium Park mládeže 5, Košice, Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu, Štátny inštitút odborného vzdelávania.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk