magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 30. 08..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 03 2019 - 07:47 GMT

Nechcela rozbiť auto, takmer však zabila seba

Dňa 30.8. okolo 2. hodiny ráno sa 31-ročná vodička z okresu Košice okolie chcela s vozidlom zn. Renault Clio, na ceste v smere od Košíc na obec Cestice (okr. Košice okolie), vyhnúť zrážke s diviakom, ktorý jej z kukuričného poľa náhle vbehol do jazdnej dráhy, preľaknutá však prudko strhla volant, následkom čoho zišlo vozidlo z cesty na trávnatý porast, prevrátilo sa cez strechu, v priekope narazilo do stromu a dopadlo naspäť na cestu, kde ostalo stáť na streche. Vodička pri dopravnej nehode utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia, prítomnosť alkoholu u nej zistená nebola. Predbežná škoda bola vyčíslená na 1.000 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia je však predmetom ďalšieho vyšetrovania.

 

Vody Zemplínskej Šíravy vyplavili svoju druhú tohtoročnú obeť

Dňa 29.8. v popoludňajších hodinách bolo v katastri obce Kaluža v michalovskom okrese na vodnej hladine Zemplínskej Šíravy nájdené telo 57-ročného muža bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a bolo nariadené vykonanie pitvy. Ako k tejto udalosti došlo je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Obyvateľov sídliska zobudili plamene šľahajúce z auta

Dňa 30.8. krátko pred 2. 30 hodinou ráno došlo v Košiciach na Sídlisku Ťahanovce k požiaru osobného motorového vozidla zn. Fiat Punto. Zároveň bolo požiarom poškodené aj vedľa stojace vozidlo zn. Nissan Micra. Majiteľom vznikla poškodením vozidiel celková škoda doposiaľ vyčíslená na 6.000 eur . Pri požiari sa nikto nezranil. V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Po páchateľovi skutku polícia intenzívne pátra. Bližšie okolnosti a presná príčina vzniku požiaru sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Vyzbrojte sa do nového školského roka trpezlivosťou a dostatočnou časovou rezervou

V súvislosti so začiatkom školského roka apelujeme najmä na vodičov, aby boli počas presunu do škôl a zamestnania obzvlášť opatrní, ohľaduplní a tolerantní. Cesty vo všetkých okresoch budú plnšie ako počas prázdnin, na cestách je predpoklad vzniku kolón, preto rešpektujte jeden druhého. Upozorňujeme chodcov, aby na svoj prechod využívali iba miesta na to určené, a pred vstupom na vozovku sa dôkladne presvedčili, či tak môžu urobiť bez hroziaceho nebezpečenstva. 

V súvislosti s rekonštrukčnými prácami je potrebné na cestách mesta Košice, najmä na Prešovskej ceste v smere z lokality Zelený dvor do centra mesta i opačne, Hlinkovej ulici, Štúrovej ulici od obchodného domu Dargov smerom ku križovatke ulíc Rastislavova a Štúrova, počítať so znížením počtu jazdných pruhov. Vyrazte preto do cieľa s dostatočným časovým predstihom, predídete tak zbytočnému zhonu, stresu a nervozite.

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606