magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15. 08..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 19 2019 - 05:41 GMT

Michalovskí policajti obvinili „štvorlístok“ zo zločinu falšovania peňazí

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov obvinil štyroch mužov vo veku od 27 do 34 rokov, traja z okresu Michalovce a jeden z okresu Sobrance. Podľa doterajšieho vyšetrovania jeden z obvinených si na jednej z internetových stránok objednal 50 eurové a 20 eurové bankovky označené ako reklamné predmety, napríklad v tomto prípade ako rekvizity na filmárske účely, o čom všetci obvinení vedeli. Aj napriek tomu dali do obehu dve 20 eurové bankovky, ktorými dvaja z obvinených zaplatili za nákup tovaru. Polícia zaistila časť týchto bankoviek, pričom „50 eurovky“ sa do obehu nedostali, a na prípade naďalej pracuje. Zaistené veci budú predložené NBS na skúmanie. Traja z obvinených sú stíhaní väzobne. Obvineným osobám za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.

Tínedžer šoféroval opitý v čase zákazu, „na krku“ má aj ďalšie obvinenie

Polícia obvinila 16-ročného Olivera z okresu Košice okolie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia, pretože 15.8. popoludní v obci Ždaňa v okrese Košice okolie viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia bez „vodičáku“ a v čase zákazu. Policajti OO PZ Čaňa vodiča zastavili a pri kontrole zistili, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia, pričom za vedenie motorového vozidla bez príslušného vodičského oprávnenia už bol právoplatne postihnutý zákazom činnosti viesť motorové vozidlá do augusta 2020. Policajti na mieste mladíka podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,43 mg/l alkoholu v dychu (0,90 promile).

Tínedžer má „na krku“ aj ďalšie obvinenie za neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla, pretože koncom mája tohto roku sa v obci Trstené pri Hornáde zmocnil osobného motorového vozidla zn. Renault a takmer dva týždne auto používal bez súhlasu majiteľa, čím mu spôsobil škodu takmer 600 eur. Za tieto skutky páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky, obvinenému, ako mladistvej osobe, sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Ukrajinec na hraničnom priechode „nafúkal“

Dňa 15.8. popoludní viedol nákladné motorové vozidlo zn. VOLVO 38-ročný vodič, štátny príslušník Ukrajiny, na vstupe z Ukrajiny  na Slovensko cez hraničný priechod Vyšné Nemecké v okrese Sobrance, pričom u vodiča bola vykonaná dychová skúška s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l alkoholu v dychu, v prepočte 1,79 promile. Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. Vyšetrovateľ PZ muža zadržal ako podozrivého zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ PZ vzniesol obvinenie cudzincovi za vyššie uvedený skutok, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. 

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606