magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 09. 07..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 10 2019 - 11:59 GMT

Košickí policajti objasnili krádež v jednej z košických univerzít, obvineniu čelia dve osoby

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a podľa záverov znaleckého dokazovania zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva obvinil dvoch mladíkov, 20-ročného Dávida z okresu Gelnica a 28-ročného Mareka z okresu Košice okolie.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania sa obvinené osoby začiatkom mája tohto roku po predchádzajúcej dohode vlámali do objektu jednej z košických univerzít v MČ Košice Staré mesto. Jeden z obvinených vykopol okno, cez ktoré obaja vošli do budovy a prechádzali chodbami. Všetky dvere, ktoré boli uzamknuté, jeden z obvinených vypáčil a spoločne z viacerých miestností ukradli počítačovú zostavu s komponentmi, viacero softvérov, notebook i rôzne iné veci. Poškodenej univerzite spôsobili krádežou vecí a poškodením 66 dverí celkovú škodu vo výške takmer 9.000 eur

Polícia zaistila počítač spolu so softvérom, ktorý mal pre univerzitu nevyčísliteľnú hodnotu. Obaja obvinení sa inšpirovali videom zverejneným na jednej zo sociálnych sietí. Po vzhliadnutí videa sa dohodli, že aj oni navštívia tento objekt a zároveň si zoberú „suvenír“. Nepočítali však s tým, že im na stopu prídu košickí kriminalisti. Obaja svoj čin oľutovali a ukradnuté veci vydali policajtom.

Obvinenej dvojici mladíkov za tieto skutky hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov. 

Košickí kriminalisti objasnili ďalšiu lúpež, „štvorlístok“ už čelí obvineniu

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil štyri osoby vo veku od 16 do 25 rokov, dvaja z Košíc a dvaja z okresu Košice okolie, ktorí podľa doterajšieho vyšetrovania začiatkom apríla tohto roku lúpežne prepadli 55-ročného muža z Gelnického okresu, ktorý kráčal po chodníku na Učňovskej ulici v Košiciach Šaci. Jeden z obvinených k mužovi pristúpil odzadu, chytil mu tašku prevesenú na ramene a kopol ho. Druhý z obvinených sa pridal a muža fyzicky napadol úderom do nosa. Keď napadnutý muž spadol na zem, traja zo štvorice muža držali, prehľadali ho a ukradli mu tašku, mobil a peňaženku. Poškodenému mužovi spôsobili ľahké zranenia, z ktorých sa liečil tri týždne, a škodu odcudzením vecí vo výške 150 eur. 

Obvineným osobám za tento skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody  na tri až osem rokov, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606