magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 05. 07..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 08 2019 - 05:40 GMT

Výborná spolupráca priviedla policajtov k ukradnutej hotovosti a k trojlístku mužov, ktorí ju odcudzili

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v spolupráci s košickými kriminalistami, príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru KR PZ Košice a príslušníkmi Pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice, a v spolupráci aj s michalovským vyšetrovateľom a michalovskými kriminalistami, vykonali vo štvrtok (4.7.) policajnú akciu zameranú na zadržanie páchateľov majetkovej trestnej činnosti v okrese Michalovce. V rámci policajnej akcie boli zadržané 3 osoby, ktoré boli po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnené do cely policajného zaistenia.

Po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach 3 mužov, 39-ročného, doposiaľ 12-krát súdne trestaného, Dezidera z michalovského okresu, 41-ročného, doposiaľ 10-krát súdne trestaného, Eleméra z okresu Trebišov a 28-ročného, doposiaľ 2-krát súdne trestaného, Tomáša z okresu Michalovce včera (5.7.) obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania obvinení muži koncom mája tohto roku neoprávnene vnikli na riadne oplotený pozemok jedného z rodinných domov v obci Bracovce (okr. Michalovce), vypáčili riadne uzamknuté balkónové dvere, pri ktorých dvaja z obvinených ostali stáť a dávali pozor, obvinený Dezider vošiel dnu do domu a z jednej z izieb odcudzil kovovú pokladničku s finančnou hotovosťou najmenej 250.000 eur, ktorá bola v bankovkách s nominálnou hodnotou 100 a 500 eur, staré bankovky a mince rôznych mien, 2 tehličky investičného zlata a 2 tehličky investičného striebra, a najmenej 15 strieborných investičných mincí. Majiteľovi svojim konaním spôsobili škodu vyčíslenú na viac ako 250.000 eur.

Počas policajnej akcie boli vykonané tri domové prehliadky, pri ktorých sa policajtom podarilo zaistiť takmer 90.000 eur v bankovkách s nominálnom hodnotou 100 eur. 

Obvinenému trojlístku hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie všetkých troch obvinených mužov.

 

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606