magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02.. 07..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 04 2019 - 03:01 GMT

Muž po zrážke vlakom zraneniam podľahol

Dňa 2.7. krátko pred 23.30 hod. došlo pred železničným priecestím pri obci Gemerská Panica (okr. Rožňava) smerom na železničnú stanicu Tornaľa k zrážke vlaku a 41-ročného muža z okresu Rožňava. Rušňovodič vlaku aj napriek použitiu zvukového výstražného znamenia a rýchločinného brzdenia už zrážke nedokázal zabrániť a muž pri zrážke utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Bližšie okolnosti polícia vyšetruje a v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Situácia na cestách sa nezlepšuje, policajti budú nekompromisní!

Takmer presne pred týždňom vyhlásil viceprezident Policajného zboru celoslovenskú dopravnú akciu, ktorá bude trvať až do odvolania. „STOP-ku“ majú dostať všetci arogantní a nezodpovední účastníci cestnej premávky.

Aj napriek neustálym výzvam polície a v maximálnej miere zvýšenému počtu policajtov na cestách je nedisciplinovaných účastníkov cestnej premávky stále viac než dosť. Len počas uplynulého, 26. týždňa 2019, bolo cestách Košického kraja zistených 38 vodičov pod vplyvom alkoholu, 15 z nich s hodnotou vyššou ako 1 promile. Minulý týždeň neobišli ani dopravné nehody, ktorých bolo celkovo 33, z toho 8 dopravných nehôd bolo spôsobených pod vplyvom alkoholu. K jednej dopravnej nehode došlo minulý týždeň s účasťou chodca a k 2 dopravným nehodám s účasťou cyklistu.

Aj začiatok tohto, 27. týždňa 2019, priniesol so sebou dopravné nehody.

O nezodpovednosti by sa dalo hovoriť v prípade vodiča (57), ktorý sa dnes, podľa doterajších zistení, chcel krátko po polnoci na úseku cesty medzi obcami Slanec a Slančík (okr. Košice okolie) otočiť s autobusom istej prepravnej spoločnosti opačným smerom tak, že zacúval na poľnú cestu a pri vychádzaní naspäť na hlavnú cestu s autobusom narazil do stromu pri ceste, potom cúvol naspäť, a pri opätovnom výjazde na hlavnú cestu zišiel prednou časťou autobusu do priekopy. Vodič sa nezranil, výsledok jeho dychovej skúšky však poriadne prekvapil. 1,15 mg/l alkoholu v dychu (2,40 promile), pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. Vo vozidle sa, našťastie, v tom čase nenachádzali žiadni cestujúci. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol vodič umiestnený do cely policajného zaistenia a polícia vo veci začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Bližšie okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. (2 fotografie v prílohe)

Včera v dopoludňajších hodinách, krátko pred 11. hodinou v Košiciach, na sídlisku Dargovských hrdinov, boli účastníkmi dopravnej nehody motocyklista a vodič s osobným motorovým vozidlom zn. Mercedes Benz. 

Podľa doterajších zistení vodič (74) sa v križovatke s Adlerovou ulicou otáčal a s vozidlom nedal prednosť motocyklistovi (33), ktorý smeroval od Fábryho ulice k Hlinkovej ulici. Pri zrážke motocyklistu vymrštilo z motocykla a dopadol na vozidlo zn. Alfa Romeo, s ktorým vodič v tom čase vychádzal z Adlerovej ulice. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel motocyklista pri dopravnej nehode ťažké zranenia, ostatní účastníci sa nezranili. Vykonanou dychovou skúškou nebolo u účastníkov dopravnej nehody zistené požitie alkoholických nápojov. Predbežná škoda bola vyčíslená na 3.500 eur.

Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. (2 fotografie v prílohe)

K dopravnej nehode došlo aj v pondelok (1.7.) krátko po 19.30 hodine v katastri obce Jasov (okr. Košice okolie), keď vodič (36), ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Favorit po obci Jasov, a pri odbočovaní na cestu vedúcu do Moldavy nad Bodvou s autom prerazil zábradlie na okraji cesty, a následne narazil aj do rohu budovy jednej z predajní, kde vozidlo ostalo stáť. Vodič zranenia neutrpel, policajti dokumentujúci dopravnú nehodu ho však podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,86 mg/l alkoholu v dychu (1,79 promile). Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 400 eur. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol „nevodič“ umiestnený do cely policajného zaistenia a obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí jeden rok za mrežami. (2 fotografie v prílohe)

Na situáciu na cestách, samozrejme, reaguje aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach a útvary v jeho pôsobnosti až do odvolania svoju pozornosť zamerajú okrem iného aj dodržiavaniu zákazu požitia alkoholických nápojov  alebo inej návykovej látky pred alebo počas vedenia vozidla, dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vozidiel či spôsob jazdy vodičov. 

Myslite na to, že na každého niekto doma čaká, preto buďte voči sebe ohľaduplní, tolerantní, jazdite opatrne a dávajte na seba pozor!


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606