magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 01. 07..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 02 2019 - 11:50 GMT

Trúfli si na mladšieho, teraz čelia obvineniu
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom výtržníctva spáchanými formou spolupáchateľstva v týchto dňoch obvinil dvoch Košičanov, 14-ročného Richarda a 16-ročného Dávida.
Obvinení mladíci v stredu (26.6.) vo večerných hodinách v Michalovciach, na parkovisku medzi autobusovou stanicou a jedným z obchodných domov, na mieste verejnosti prístupnom, žiadali od poškodeného 13-ročného mladíka z okresu Michalovce finančnú hotovosť, zároveň mu jeden z obvinených z rúk vytrhol mobilný telefón a fyzicky ho napadol. Potom ho zaviedli za obchodné centrum, kde ho fyzicky napadol druhý z obvinených mladíkov. Poškodená mladistvá osoba utrpela podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia viac ako 7 dní.
Bezprostredne po spáchaní skutku oboch Košičanov obmedzili na osobnej slobode michalovskí mestskí policajti, ktorí ich na ďalšie nevyhnutné procesné úkony následne odovzdali príslušníkom Policajného zboru. Tí ich potom umiestnili do cely policajného zaistenia. Michalovský policajný vyšetrovateľ zároveň na staršieho z obvinených spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im za spáchanie tohto skutku hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov, v prípade mladistvých osôb sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk