magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27. 03..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 28 2019 - 14:43 GMT

Z cudzieho mobilu sa dlho netešil

Skončil v rukách polície. Koncom februára tohto roku, pred jedným z obytných blokov v košickej mestskej časti Juh, chcela podozrivá osoba vytrhnúť poškodenej žene z rúk mobilný telefón. Žena ho však nechcela pustiť, a tak jej podozrivá osoba začala ťahať kabelku. Žena si v snahe uchrániť ju telom čupla, avšak zápas o mobilný telefón naďalej pokračoval. Keď okoloidúca zakričala „Volám políciu“, podozrivej osobe sa podarilo mobilný telefón vytrhnúť, žena spadla, a muž z miesta činu ušiel. Žena utrpela drobné povrchové zranenia, ktoré si však nevyžiadali lekárske ošetrenie.

Košickým kriminalistom sa podarilo podozrivého muža aj odcudzený mobilný telefónom vypátrať a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach 27-ročného Košičana Erika obvinil zo zločinu lúpeže. V prípad dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 8 rokov.

Niekto zbiera „angličáky, niekto traktory. Poniektorí aj obvinenia

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Sobranciach z prečinu krádeže obvinil 18-ročného Samuela z okresu Sobrance.

Obvinený mladík v tohtoročný februárový večer odcudzil v obci Priekopa v okrese Sobrance z traktora, ktorý bol na pozemku jedného z rodinných domov, 7 reťazových úväzkov a z poklopu na radlici odcudzil sekeru – kaľač, sekeru a ciachu s kladivom. Škoda, ktorá vznikla odcudzením vecí, bola predbežne vyčíslená na viac ako 360 eur. Za tento skutok hrozí obvinenému mladíkovi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na 2 roky.

Týždeň po spáchaní tohto skutku Samuela a jeho 18-ročného kamaráta Maroša, na stretnutí v meste Sobrance, požiadal 28-ročný Tomáš, aby za finančnú odmenu 1.000 eur pre každého z nich odcudzili z obce Priekopa v okrese Sobrance traktor, a ukryli ho u jedného z nich.

Mladíci ešte v ten večer z dvora neobývaného rodinného domu v obci Priekopa odcudzili poľnohospodársky traktor, na ktorom odišli, a odstavili ho v stodole v obci Porúbka (okr. Sobrance). Odcudzený poľnohospodársky stroj sa policajtom podarilo vypátrať a následne bol vrátený majiteľovi.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach zo zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil 18-ročného Samuela a 18-ročného Maroša, oboch z okresu Sobrance. 28-ročného Tomáša michalovský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže spáchaného formou účastníctva. Obvineným mladíkom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk