magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spravodliví – beseda s Dagmar Mozolovou vo VKJB
@ Kultúra -> Literatúra      Mar 19 2019 - 13:57 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia a Združenie ESTER pozývajú na besedu o výnimočných záchrancoch s Dagmar Mozolovou, redaktorkou RTVS, držiteľkou Krištáľového krídla. Beseda s názvom Spravodliví bude v utorok 26. marca 2019 o 17:00 hod. v centrálnej požičovni VKJB na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach.

Autorka príbehy spravodlivých medzi národmi dokumentuje  od marca 2013 po súčasnosť. Cestuje po Slovensku, zbiera autentické spomienky pamätníkov, ktorí riskovali vlastné životy pre záchranu blížnych. Dokumentuje aj vzácne svedectvá zachránených. Príbehy prináša Rádio Slovensko v relácii Encyklopédia spravodlivých. Doposiaľ bolo odvysielaných 106 príbehov, ďalšie autorka pripravuje.

Relácia Dagmar Mozolovej Encyklopédia spravodlivých je  o  statočných Slovákoch, ktorí zachránili svojich židovských spoluobčanov, otvorili im svoje dvere, hoci v pohnutých časoch riskovali životy seba i svojich rodín. Ako uviedla autorka, jej cieľom je  pokračovať v tejto práci, prinášať ďalšie svedectvá o ľudskosti, statočnosti a odvahe, ktoré nenechávajú vlažných ani súčasníkov. Sú to príbehy, ktoré tiež burcujú, aby naša spoločnosť už nikdy nemusela čeliť podobným hrozbám. Zámerom Dagmar Mozolovej je vydať aj knihu, v ktorej čitateľom ponúkne autentické, silné svedectvá. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk