magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27. 02..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 01 2019 - 07:40 GMT

Vyhrážal sa a ukrýval zbrane. Výsledok? Obvinenie a väzba

Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi prijali oznámenie od poškodenej ženy, ktorá uviedla, že podozrivá osoba sa jej pod vplyvom alkoholu vyhrážala smrťou a inou ťažkou ujmou, podpálením obydlia aj vozidla, pričom počas verbálneho útoku do nej celý čas strkala rukami. Zároveň uviedla, že táto osoba by mala mať v držbe aj zbrane.

Spišskonovoveskí policajti nepodcenili vzniknutú situáciu a aby predišli možnej tragédii, hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi bola okamžite vyslaná na preverenie oznámenia a podozrivú osobu obmedzila na osobnej slobode.

Počas vykonávania potrebných procesných úkonov bolo zistené, že táto osoba sa už aj v minulosti dopustila obdobného skutku, preto poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi 48-ročného Jaroslava zo Spišskej Novej Vsi obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania, a v súčasnosti je už stíhaný väzobne. Za tento skutok hrozí obvinenému mužovi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. .

V súvislosti s oznámením, že obvinený muž u seba prechováva zbrane, spišskonovoveskí kriminalisti vykonali domovú prehliadku, počas ktorej bola nájdený samopal vz. 58 a ručná palná zbraň, ktoré boli zaistené a zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Taktiež bolo zistené, že obvinený muž nemal v zmysle zákona o strelných zbraniach a strelive na držanie týchto zbraní príslušné povolenie ani oprávnenie. Preto vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. .

Trestný zákon chráni život, zdravie, slobodu i ľudskú dôstojnosť, či iné práva a hodnoty spoločnosti. Ak sú ohrozené alebo porušené, treba okamžite zasiahnuť. V týchto prípadoch je polícia zo zákona oprávnená násilníka vykázať zo spoločného obydlia a zakázať mu vstup do obydlia na 10 dní. Násilie má mnoho podôb, a môže sa diať na ulici alebo doma za zatvorenými dverami v podobe týrania blízkej osoby a zverenej osoby, ublíženia na zdraví, znásilnenia, nebezpečného vyhrážania, nebezpečného prenasledovania či obmedzovania osobnej slobody.

Každý z nás je povinný chrániť ženy, deti, osoby vyššieho veku, zdravotne postihnuté osoby, ale neraz i mužov, pred násilím agresora. Ak o takomto správaní viete, kontaktujte políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo to oznámte anonymne na prokuratúre, súde alebo príslušnom úrade sociálnych služieb. Násilie nikdy neprestane samo. Je potrebné prelomiť mlčanie a situáciu riešiť. Nikto nemá právo za žiadnych okolností správať sa k inému človeku násilne.

 

Za drogy na internáte už čelí obvineniu

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, obvinil 18-ročného Denisa z okresu Snina.

Obvinený mladík si na adresu jedného zo školských internátov v Košiciach neoprávnene zadovážil drogu vo forme tabliet, známu pod názvom extáza, tak, že dodanie tabliet si objednal poštou na adresu internátu, navyše na meno iného študenta, bývajúceho na školskom internáte, a táto objednávka bola doručená priebežne v 4 kusoch poštových obálok. Z množstva doručených tabliet by podľa vyjadrenia kriminalisticko-expertízneho ústavu bolo možné vyrobiť najmenej 79 bežných jednotlivých dávok drogy.

Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného, ktorému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606