magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 22. a 24 02..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 26 2019 - 05:55 GMT

Bitka v pohostinstve skončila väzobným stíhaním

V piatok (22.2.) vo večerných hodinách sa podozrivý muž v jednom z pohostinstiev v Košiciach pokúsil z kabelky, ktorú mala jedna z tam prítomných žien položenú vedľa seba, odcudziť presne nezistenú vec, čo si však všimol iný návštevník pohostinstva, a slovne ho na to upozornil. Podozrivý muž vzápätí na to vyvolal hádku a začal po pohostinstve rozhadzovať sklenené poháre, strkať do muža, ktorý ho upozornil, a následne na to ho skleneným pohárom udrel do oblasti hlavy, čím svoj útok smeroval na životne dôležitý orgán. Podľa predbežnej lekárskej správy spôsobil poškodenému mužovi ľahké zranenia. Keďže z kabelky sa mu nepodarilo nič odcudziť, žene nespôsobil žiadnu materiálnu škodu. Podozrivý muž po spáchaní skutku z miesta činu ušiel.

Cestou operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach boli bezprostredne po nahlásení skutku na miesto vyslané policajné hliadky, ktoré podozrivú osobu vypátrali a obmedzili na osobnej slobode. 

Keďže podozrivý muž slovne aj fyzicky, na mieste verejnosti prístupnom, napadol iného, spôsobil úmyselné ublíženie a zdraví a tohto skutku sa dopustil závažnejším spôsobom konania, a taktiež sa pokúsil prisvojiť si cudziu vec, poverený policajt Obvodného oddelenia Košice Staré Mesto 18-ročného Jakuba z Košíc obvinil z prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví spáchaného závažnejším spôsobom konania a z prečinu krádeže v štádiu pokusu. Obvinený muž je stíhaný väzobne. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 3 roky. 

 Aj tento prípad je príkladom toho, čo pri nástupe do svojej funkcie avizoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach sa vo zvýšenej miere podieľajú na zlepšovaní bezpečnostnej situácie vo všetkých mestách a obciach v jeho územnej pôsobnosti, preto v žiadnom prípade polícia nebude tolerovať bitky, výtržnosti či iné ataky na miestach verejnosti prístupných, každý prípad bude posudzovať individuálne, a v prípade, že budú naplnené znaky spáchania trestného činu, bude vo veci postupovať v zmysle Trestného poriadku. Voči páchateľom takýchto skutkov bude polícia postupovať nekompromisne a v prípadoch, ktoré si to budú vyžadovať, budú kompetentní policajti podávať aj podnety na väzobné stíhanie takýchto osôb.


Lúpežník“ zaútočil na služobného psa nožom, už čelí obvineniu

Dňa 24.2. krátko po 9. hodine bolo na tiesňovú linku 158 prijaté oznámenie o lúpežnom prepadnutí 74-ročnej ženy. Poškodená žena uviedla, že cestou z kostola ju napadol neznámy muž, ktorý s ňou zápasil o kabelku. Keď žena pri zápase spadla na zem, podozrivému mužovi sa podarilo kabelku z rúk vytrhnúť, a utiecť z miesta činu. Poškodená žena zranenia neutrpela, materiálna škoda jej bola spôsobená vo výške 90 eur.

Okamžite po nahlásení skutku boli na miesto vyslané hliadky Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trebišove aj psovod so služobným psom. Služobný pes Ciron zachytil pachovú stopu smerujúcu do mestského parku, kde pri plote futbalového štadiónu označil odcudzenú kabelku

Následne ďalej pokračoval po stope a v kroví v mestskom parku označil prítomnosť osoby. Zasahujúci policajti podozrivú osobu vyzvali, aby vyšla z kríkov, avšak tá ani na opakované výzvy príslušníkov Policajného zboru nereagovala. Následne osoba vyšla z kríkov, avšak počas toho, ako vychádzala, vytiahla z vrecka bundy nôž, a snažila sa nožom  bodnúť služobného psa. Policajti osobu okamžite vyzvali, aby upustila od protiprávneho konania, keďže však bol ohrozený život a zdravie zasahujúcich policajtov, psovod v zmysle zákona o Policajnom zbore jedenkrát vystrelil zo služobnej zbrane varovný výstrel do vzduchu. Podozrivý muž sa s nožom aj naďalej zaháňal na zakročujúcich policajtov a snažil sa z miesta ujsť, služobný pes ho však zachytil. Muž sa s nožom opätovne snažil služobného psa zasiahnuť, a aj napriek ďalším výzvam policajtov na upustenie od protiprávneho konania tak neurobil, a ďalej ohrozoval príslušníkov Policajného zboru, preto psovod druhýkrát vystrelil varovný výstrel do vzduchu. Muž sa dal na útek, policajné hliadky ho však zadržali a spacifikovali. Následným vyhodnotením kamerového záznamu bolo potvrdené, že uvedená osoba sa dopustila trestného činu lúpeže.

Podozrivý muž bol po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove  36-ročného Matúša z Trebišova obvinil z trestného činu lúpeže a trestného činu útoku na verejného činiteľa. Zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 8 rokov. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606