magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 14. 02..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 16 2019 - 06:46 GMT

Študent si našiel skrýšu na toalete. Ukryl tam „marišku

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach obvinil z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nim obvinil 20-ročného Filipa z okresu Košice okolie, ktorý si v novembri minulého roka omamné látky ukryl v splachovacej nádrži na toalete v priestoroch jednej zo stredných košických škôl. Pracovník školy bol privolaný k oprave toalety, pričom v nádržke našiel sklenenú fľaštičku s obsahom viacerých vrecúšok neznámej zelenej sušiny. Informoval o tom vedenie školy, ktoré zalarmovalo políciu. Privolaní policajti so služobnými psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok potom prehľadali priestory školy, ale žiadne ďalšie podozrivé látky už nenašli. Zaistené látky boli podrobené expertíznemu skúmaniu, ktoré potvrdilo, že ide o viac ako 3 gramy sušených vrcholkov rastliny konope (Cannabis), čo predstavuje najmenej 6 bežných dávok drogy schopných ovplyvniť psychiku užívateľa. Obvinenému mladému študentovi za drogovú trestnú činnosť teraz hrozí až päť rokov vo väzení.

Polícia objasnila ďalšiu lúpež, obvineniu čelí 40-ročný muž z Trebišovského okresu

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove zo zločinu lúpeže obvinil 40-ročného Roberta z okresu Trebišov, ktorý podľa doterajšieho vyšetrovania koncom januára tohto roku (31.1.) v nočných hodinách lúpežne prepadol 25-ročného mladíka pri rodinnom dome v jednej z obcí v Trebišovskom okrese. Obvinený muž pristúpil k poškodenému mladíkovi a povedal slovo „desať eur“, ktoré zopakoval ešte viackrát. Keď mu mladík uviedol, že pri sebe nemá žiadne peniaze, obvinený muž z vrecka vybral nôž, nasmeroval ho na poškodeného mladíka a zároveň ho začal prehľadávať. Poškodený mladík sa vzoprel, keď mu obvinený muž nahmatal peňaženku a začali spolu zápasiť. Počas zápasenia poškodený muž utrpel rezné rany na ruke s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní, pričom obvinený sa cudzej veci nezmocnil.

Obvinený bol umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin, spáchaný závažnejším spôsobom konania (so zbraňou) v prípade dokázania viny, hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Nakupovali cudzou platobnou kartou, obvineniu čelia štyri ženy zo Sečoviec

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Trebišove z trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty obvinil štyri ženy vo veku od 18 do 28 rokov zo Sečoviec.

Jedna z obvinených našla platobnú kartu takmer pred dvoma mesiacmi na autobusovej stanici v meste Sečovce v okrese Trebišov, pričom ju neoprávnene používala aj s ďalšími troma ženami na nákup rôzneho tovaru napr. v potravinách, v drogérii, v lekárni a pod. O tom, že karta im nepatrí, vedomosť mali.  Poškodenej osobe neoprávnenými platbami spôsobili celkovú škodu takmer 1.170 eur. Za tento skutok obvineným osobám hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.


 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606