magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.01..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 16 2019 - 05:50 GMT

Polícia obvinila 29-ročného Košičana zo šírenia poplašnej správy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov včera obvinil 29-ročného Miroslava z Košíc, ktorý sa v pondelok /14.1./ popoludní osobne dostavil na košické policajné oddelenie a službukonajúcemu príslušníkovi Policajného zboru uviedol, že v športovom vaku nachádzajúcom sa na jeho chrbte má uloženú bombu. Rozšírením tejto poplašnej správy vyvolal opatrenia vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia, následkom čoho boli osoby z objektu evakuované. Vykonanými úkonmi sa prítomnosť nástražného výbušného systému nepotvrdila. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny obvinenému mužovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.

14.01.

V súvislosti s udalosťou na Južnej triede v Košiciach, kde sa popoludní muž dostavil na útvar PZ s tým, že do ruksaku mu neznáma osoba vložila bombu a tú mal odovzdať polícii, polícia vykonala na mieste  štandardné bezpečnostné opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku osôb s evakuáciou ľudí nachádzajúcich sa v budove. Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky, príslušníci HaZZ, policajný pyrotechnik i psovod so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín. Po preverení sa nepreukázalo, že ide o nástražný výbušný systém (v ruksaku sa nachádzali osobné veci a desiata). V tejto chvíli prebiehajú ďalšie potrebné úkony. Vec prevzal vyšetrovateľ PZ, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy. Muža podozrivého z tohto skutku polícia zadržala. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606