magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23. až 25. 11..2018
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 26 2018 - 11:39 GMT

Polícia obvinila 48-ročného muža zo zabitia

Verejnosť sme prostredníctvom médií informovali o úmrtí muža a ženy v Košickom kraji v tlačovej správe dňa 24.11.2018:(„Za doposiaľ presne nezistených okolností došlo včera /23.11./ popoludní k úmrtiu 40-ročnej ženy v meste Veľké Kapušany v Michalovskom okrese. V nočných hodinách došlo k úmrtiu 43-ročného muža v rodinnom dome v obci Krásnohorská Dlhá Lúka v Rožňavskom okrese. Vyšetrovateľ PZ v oboch prípadoch začal trestné stíhanie pre trestný čin zabitia. V jednom i v druhom prípade osoba podozrivá z uvedeného skutku bola obmedzená na osobnej slobode a umiestnená do cely policajného zaistenia. Polícia na prípadoch intenzívne pracuje, v súčasnosti vykonáva vyšetrovacie úkony smerujúce k náležitému objasneniu oboch udalostí. Bližšie informácie poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí.“)

V súvislosti s udalosťou v Rožňavskom okrese, kde došlo k úmrtiu 43-ročného muža, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave po vykonaní potrebných procesných úkonov zo zločinu zabitia obvinil 48-ročného muža z Rožňavského okresu, ktorý je v príbuzenskom vzťahu s poškodeným. Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž v piatok (23.11.) v nočných hodinách v izbe rodinného domu v obci Krásnohorská Dlhá Lúka (okres Rožňava) počas hádky fyzicky napadol 43-ročného muža, pričom mu spôsobil zranenia, ktorým na mieste podľahol. Obvinenému mužovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na päť až 10 rokov, stíhaný je na slobode.

V prípade úmrtia 40-ročnej ženy v meste Veľké Kapušany v Michalovskom okrese, ktorá v sobotu (23.11.) okolo 17.00 hod po páde z okna bytu zraneniam podľahla, obhliadajúci lekár na mieste predbežne nevylúčil cudzie zavinenie. Presnú príčinu smrti určí pitva. Osoba, podozrivá z tohto skutku, bola po vykonaní potrebných úkonov zo zadržania prepustená. Vyšetrovanie udalosti naďalej prebieha.

 

Ukradnuté luxusné auto policajti vypátrali v Trebišovskom okrese

Policajti  Okresného riaditeľstva PZ  Trebišov vypátrali ukradnuté vozidlo zn. BMW X6 v jednej z obcí v Trebišovskom okrese. Vozidlo, po ktorom bolo vyhlásené medzinárodné pátranie, bolo nájdené a zaistené vo dvore jedného z rodinných domov v sobotu (24.11.) v nočných hodinách. Krádež auta bola nahlásená v Nemecku. Kriminalisti vozidlo zaistili k ďalším procesným úkonom pre podozrenie zo zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Podľa operatívnych zistení cieľovou krajinou mala byť Ukrajina.

  

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk