magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 13.a 14.11.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 15 2018 - 04:18 GMT

Starčeka oklamal

Košickí policajti v týchto dňoch zaznamenali ďalší prípad podvedeného seniora, ktorý prišiel o svoje úspory. Doposiaľ neznámy páchateľ použil v tomto prípade legendu o vrátení preplatkov za plyn a elektrinu. Vstúpil do jedného z bytov MČ Košice Západ na základe pozvania 84-ročného dôchodcu, ktorému oznámil, že prišiel vrátiť preplatok za plyn vo výške 150 eur s tým, že potrebuje vydať z celej 500 eurovej bankovky. Na to dôchodca vybral zo skrinky obal, v ktorom mal odložené peniaze, vkladnú knižku i ďalšie písomnosti. Obal s peniazmi mu vzápätí páchateľ vytrhol z ruky a z bytu ušiel. Poškodenému dôchodcovi spôsobil škodu najmenej 4.000 eur.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin krádeže. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra a vyzýva občanov, aby nevpúšťali cudzie osoby do svojich príbytkov, nekontaktovali sa s cudzími osobami osamote. Aby v žiadnom prípade nevyberali z uschovaných miest finančnú hotovosť a cennosti v prítomnosti neznámych osôb. V prípade podozrivého správania osoby, ktorá sa snaží pod rôznymi zámienkami dostať do ich obydlia, ihneď kontaktovali políciu na čísle 158. Apelujeme na rodinných príslušníkov, susedov, starostov, ktorí prichádzajú do kontaktu s osamelo žijúcimi staršími osobami, aby ich upozornili na takéto podvodné konanie páchateľov. 

Pri nehodách sa zranili chodci

Dňa 13.11. krátko pred 21.30 hod. došlo na Slaneckej ceste v Košiciach k dopravnej nehode, pri ktorej chodec utrpel ťažké zranenia. Podľa doterajších zistení vodič viedol vozidlo zn. Opel Astra po Slaneckej ceste v smere od MČ Krásna do centra, pričom za križovatkou s Rovníkovou ulicou na vyznačenom neriadenom priechode pre chodcov zrazil chodca (20). Chodec pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia, s predbežnou dobou liečenia cca 3 mesiace. Dychová skúška u vodiča bola negatívna, u chodca s pozitívnym výsledkom 1,50 promile. Udalosť prevzal vyšetrovateľ PZ, ktorý v danej veci začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, presná príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Pri dopravnej nehode na Špitálskej ulici v Michalovciach, ku ktorej došlo okolo 16.30 hod. chodkyňa (72) utrpela ľahké zranenia. Vodič osobného motorového vozidla zn. Škoda Felícia na priechode pre chodcovu narazil do chodkyne, ktorá prechádzala cez priechod pre chodcov. Požitie alkoholu u účastníkov dopravnej nehody  zistené nebolo. Vodičovi, ktorý dopravnú nehodu zavinil tým, že nedal prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádzal cez priechod pre chodcov, bol na mieste zadržaný vodičský preukaz.

Jazdite bezpečne, dodržiavajte dopravné predpisy, dávajte na seba pozor!

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť. Pripomíname chodcom i cyklistom, aby na cestách nezabúdali na svoju bezpečnosť. Jesenné počasie, dážď a hmly pohodovej jazde nepomáhajú. V týchto dňoch neosvetlený cyklista i chodec na ceste bez reflexných prvkov je veľkým rizikom.

Muž obchodoval s vrakmi áut, polícia ho už obvinila

Poverený príslušník Policajného zboru vo Veľkých Kapušanoch z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi a prečinu neoprávneného podnikania v týchto dňoch obvinil 41-ročného muža z okresu Michalovce, ktorý od decembra minulého roku až do 18. júla 2018, za účelom  rozobratia postupne vykúpil 13 starých motorových vozidiel, ktoré boli kvalifikované ako odpad, a po výkupe ich prevážal a uskladňoval na pozemku jedného z rodinných domov v obci Drahňov v Michalovskom okrese. Hoci sú tieto vozidlá považované za nebezpečný odpad, obvinený muž ich rozoberal,  a aj napriek tomu, že na to nemal povolenie, umiestnil na pozemok tabuľu o predaji súčiastok a záujemcom predával použité náhradné diely z rozobratých motorových vozidiel. Obvinený muž tak konal aj napriek tomu, že na zber, prepravu, znehodnocovanie, uskladnenie a spracovanie starých motorových vozidiel nemal udelený súhlas od príslušného úradu životného prostredia. Za uvedené konanie mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

Poliak, ktorý svojou jazdou ohrozoval iných, je stíhaný väzobne

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach zo zločinu útoku na verejného činiteľa  obvinil 41-ročného štátneho príslušníka Poľskej republiky.
Ako sme vás už informovali prostredníctvom oficiálnej stránky na Facebooku Polícia Slovenskej Republiky, obvinený muž v nedeľu (11.11.) okolo 12.30 hodiny s vozidlom zn. Renault Clio, s poľskými evidenčnými číslami, unikal hliadkam prešovskej pohotovostnej motorizovanej jednotky po diaľnici z Prešova smerom na mesto Košice, na výzvy na zastavenie vozidla prostredníctvom svetelného výstražného zariadenia s označením Stop, zvukového zariadenia, ani megafónu nereagoval, a svojou rýchlou a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. V úseku diaľnice pri výjazde od krematória v Košiciach bol hliadkami pohotovostnej motorizovanej jednotky Prešov pribrzďovaním a zovretím vozidlami vyzvaný, aby zastavil svoje vozidlo, čo neučinil, a úmyselne strhol volant vľavo priamo do služobného cestného vozidla, teda so svojim vozidlom použil násilie v úmysle pôsobiť  na výkon právomoci verejného činiteľa.

Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 8 rokov a je stíhaný väzobne.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606