magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

TUKE otvára špičkové pracovisko
@ Aktuálne -> Školstvo      Oct 24 2018 - 17:01 GMT

Na Katedre počítačov a informatiky, Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach (KPI FEI TUKE) v piatok, 26.10.2018 o 13.00 h slávnostne otvoria moderné laboratórium zamerané na v súčasnosti výsostne aktuálnu oblasť internetu vecí, ktoré je primárne určené pre študentov informačných technológií. Laboratórium je architektonicky moderný, na Slovenské pomery inovatívne a technologicky špičkovo vybavený priestor, ktorý bude slúžiť nielen ako atraktívne vzdelávacie pracovisko zamerané na oblasť internetu vecí, ale aj pre výskum a vývoj v predmetnej oblasti.

"Toto laboratórium je ďalším zo špičkových laboratórií, ktoré je na KPI v krátkom čase otvárané a ktoré vzniklo vďaka úzkej spolupráci TUKE s významnou globálnou firmou – AT&T“, uviedol vedúci Katedry počítačov a informatiky FEI TUKE, Jaroslav Porubän. „Takéto projekty spolupráce so súkromným sektorom pomáhajú zatraktívniť a skvalitňovať vzdelávanie, rozvíjať inovácie a prispievajú k zníženiu odlivu mladých talentovaných ľudí z regiónu“, pokračuje J. Porubän.

Laboratórium bolo vybudované v rámci spolupráce TUKE a spoločnosti AT&T, ktorá má dlhodobo záujem o podporu nielen samotného vzdelávacieho procesu, ale aj o vytváranie podmienok pre jeho skvalitnenie. "AT&T má záujem o úzku spoluprácu s TUKE, ako špičkovej vzdelávacej inštitúcií nielen v oblasti vytvárania podmienok pre zvyšovanie kvality vzdelávacieho procesu, ale sa aj priamo zúčastňuje v posledných rokoch na jeho organizácií tým, že umožňuje svojím expertom sa podieľať na zabezpečení vybraných častí vzdelávacieho procesu“. Je to náš príspevok k podpore vytvárania podmienok pre prípravu špičkových odborníkov v oblasti IKT. A na TUKE takýto odborníci pripravovaní sú. Sme radi, že sa na tomto procese môžeme aktívne podieľať v čase, keď IT sektor na Slovensku zápasí s deficitom odborníkov v oblasti IT“ uviedol generálny riaditeľ AT&T Gabriel Galgóci.

 

Zdroj: RO SSN


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk