magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 20.10.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 23 2018 - 04:22 GMT

Dôchodkyni nastriekal do očí dráždivú látku a lúpil v dome, o pár hodín už bol „v rukách“ polície

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove zo zločinu lúpeže a prečinu porušovania domovej slobody obvinil 17-ročného Patrika z Trebišova, ktorý v sobotu (20.10.) popoludní vnikol na riadne oplotený dvor rodinného domu na Švermovej ulici v Trebišove. Cez neuzamknuté vchodové dvere vošiel do domu, kde dôchodkyni (86) nastriekal do očí doposiaľ nezistenú dráždivú látku a pýtal od nej peniaze. Potom prehľadal dom, odkiaľ odcudzil dámsku voňavku a mobilný telefón s nabíjačkou. K zraneniu dôchodkyne nedošlo, krádežou vecí vznikla škoda cca 23 eur.

Podozrivú osobu policajti zadržali ešte v ten deň vo večerných hodinách a umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby. Za tieto skutky spáchané na chránenej osobe hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov, mladistvej osobe sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606