magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 18.10.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 19 2018 - 12:29 GMT

Vnuk pripravil svoju babku o strechu nad hlavou, hrozí mu až 10 rokov „za mrežami“
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach zo zločinu podvodu obvinil 39-ročného muža z okresu Košice okolie, ktorý uviedol do omylu 82-ročnú dôchodkyňu z Košíc, s ktorou je v príbuzenskom vzťahu. Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž od apríla 2013 do apríla 2018 uviedol do omylu poškodenú ženu tak, že jej najprv prisľúbil pomoc pri predaji jej rodinného domu a priliehajúcich pozemkov v jednej z mestských častí v Košiciach. Poškodená žena s tým súhlasila. V apríli 2013 spolu uzavreli kúpnu zmluvu a zmluvu o zriadení vecného bremena, na základe ktorej došlo k prevodu vlastníckych práv k tomuto domu na nového vlastníka, obvineného muža, s bremenom doživotného užívania domu pôvodnou vlastníčkou. Na základe darovacej zmluvy z apríla tohto roka, ktorú spolu taktiež uzavreli, došlo aj k prevodu vlastníckych práv priliehajúcich pozemkov na obvineného muža. Následne pri ďalšom predaji tohto domu s priliehajúcimi pozemkami na ďalšieho nového vlastníka prisľúbil poškodenej 82-ročnej žene, že z predaja jej zaplatí 70 percent z celkovej predajnej sumy a zvyšných 30 percent si ponechá za náklady, ktoré mu mali vzniknúť pri údržbe nehnuteľnosti a predaji. Pritom požadoval od poškodenej ženy, aby dala súhlas na výmaz bremena jej doživotného práva užívania tohto domu z katastra nehnuteľností pred predajom. Dôchodkyňa s tým súhlasila, pretože mu uverila, že jej 70 percent z predajnej sumy odovzdá. Doposiaľ jej však bezdôvodne z predaja nehnuteľností žiadne peniaze neodovzdal. Obvinený muž takto svojím konaním spôsobil poškodenej žene škodu vo výške cca 64.750 eur. 

Vzhľadom na to, že tento čin spáchal na chránenej osobe, obvinenému hrozí  v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.
 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk