magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 03.10.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 04 2018 - 11:51 GMT

Za deň ťažké zranenia a poriadna dávka alkoholu

Na dodržiavanie pravidiel a bezpečnosť je nutné myslieť po celý rok. Mali by na to myslieť všetci účastníci cestnej premávky, po letnej pohode zvýšiť opatrnosť a prispôsobiť sa zhoršeným podmienkam.

V utorok (2.10.) došlo v Košiciach k dopravnej nehode s účasťou chodkyne. Podľa doterajších zistení 46-ročný vodič s osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Octavia, smerujúci po Watsonovej ulici v Košiciach smerom k Festivalovému námestiu, na riadne vyznačenom priechode pre chodcov zachytil, v tom čase po ňom prechádzajúcu, 27-ročnú Košičanku. V dôsledku zrážky spadla chodkyňa na vozovku a podľa predbežnej lekárskej správy utrpela ľahké zranenia. K zraneniu iných osôb nedošlo. Vykonanou dychovou skúškou nebolo u vodiča zaistenie požitie alkoholu, dychová skúška u chodkyne mala pozitívny výsledok, a to 1,01 mg/l alkoholu v dychu (2,10 promile). Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 200 eur.

V Košiciach došlo k dopravnej nehode aj včera (3.10.) krátko pred 9.30 hodinou, tentokrát s účasťou cyklistu. Podľa doposiaľ zistených skutočností smeroval 42-ročný cyklista po dvojpruhovej komunikácii po ulici Južné nábrežie v Košiciach smerom k Palackého ulici.Pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu bicykla a sledovaniu situácie v cestnej premávke pri prechádzaní okolo autobusu MHD do neho rukou narazil, následne s bicyklom neudržal rovnováhu a spadol na vozovku. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel cyklista pri páde ťažké zranenia. U účastníkov dopravnej nehody nebolo zistené požitie alkoholických nápojov. Predbežná škoda bola vyčíslená na 500 eur.

Maloletý cyklista bol účastníkom dopravnej nehody, ku ktorej došlo opäť v meste Košice, krátko po 14. hodine. 20-ročný vodič, prichádzajúci na osobnom motorovom vozidle zn. Ford Focus od Kmeťovej ulice v Košiciach smerom k Thurzovej ulici, ho zachytil v čase, keď prechádzal po riadne vyznačenom priechode pre chodcov pred križovatkou s Lermontovovou ulicou. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel 11-ročný cyklista pri páde ťažké zranenia. Požitie alkoholu zistené nebolo, predbežná celková škoda bola vyčíslená na 1.100 eur. Polícia v súvislosti s touto dopravnou nehodou začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

 

Prítomnosť alkoholu však bola zistená pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo včera (3.10.) krátko po 16. hodine v katastri obce Valaliky (okr. Košice okolie). 38-ročný miestny vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Ford Fussion v smere od spaľovne, nachádzajúcej sa v obci Kokšov Bakša (okr. Košice okolie), na obec Valaliky, avšak pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, po príjazde na križovatku tvaru „T“ prešiel kolmo cez časť cesty, ktorá je hlavnou cestou, a zišiel z vozovky, kde v blízkosti železničného priecestia s vozidlom narazil hlineného valu a ståpu držiaka reklamnej tabule. Vodič bol príslušníkmi Policajného zboru podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom, a to 1,44 mg/l alkoholu v dychu (3,00 promile). K zraneniu vodiča ani k poškodeniu zariadenia nedošlo. Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 500 eur. Vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Polícia v súvislosti s touto dopravnou nehodou začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. (3 fotografie v prílohe)

Chodci a cyklisti sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. Preto je potrebné zvýšiť ostražitosť, predvídať, a vyhýbať sa rizikovým úsekom ciest. Pri prechádzaní cez cestu je potrebné používať vyznačené priechody a v záujme vlastnej bezpečnosti sa radšej viackrát presvedčiť, či je bezpečné na vozovku vstúpiť.

Každý účastník cestnej premávky je povinný dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil jej bezpečnosť a plynulosť.

Nezabúdajte, vždy je lepšie prísť do cieľa o pár minút neskôr, ako nikdy. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk