magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 28 a 30..09 .2018
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 01 2018 - 05:54 GMT

Mať drogy sa im nevyplatilo, už čelia obvineniam

V priebehu uplynulých troch dní košickí policajní vyšetrovatelia z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, obvinili 3 osoby.

25-ročný Košičan Juraj si od presne nezistenej doby, až do minulého štvrtka (27.9.), kedy bola vykonaná policajná akcia zameraná na zabezpečenie dôkazov a zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti, opakovane z viacerých zdrojov zadovažoval rastliny rodu Cannabis (konope), metamfetamín (pervitín) a extázu, a tieto prechovával v jednom z bytov a fitnescentier v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov, a následne ich ďalej poskytoval a predával. Počas policajnej akcie boli zaistené viaceré balenia rôznych tabliet, dve digitálne váhy, uzatváracie igelitové vrecúška, zvyšky zelenej sušiny, a papierová skladačka, v ktorej sa podľa predbežnej expertízy nachádzalo 0,18 gramov kryštalickej látky s obsahom metamfetamínu, z množstva ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne 3 jednorazové dávky drogy. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému Košičanovi trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

31-ročný Marek z Košíc od mája roku 2018 do 6. júla 2018, v jednom z bytov v košickej mestskej časti Juh, v črepníku na balkóne prislúchajúcemu k bytu, pre vlastnú potrebu neoprávnene prechovával zelenú rastlinu, ktorá bola expertíznym skúmaním vyhodnotená ako rastlina rodu Cannabis (konope) s váhou 2,10 gramov, z množstva ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne 4 jednorazové dávky drogy. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému Košičanovi trest odňatia slobody až na 5 rokov.

3. júna 2018 bola vo vozidle, zaparkovanom pri jednej z čerpacích staníc v košickej mestskej časti Sever, na základe príkazu v zmysle Trestného poriadku, vykonaná prehliadka. V batohu, ktorý mal 23-ročný Ľubomír z okr. Sobrance vo vozidle, bola nájdená zaliata striekačka s bielou kryštalickou látkou, ktorá podľa záverov kriminalisticko-expertízneho ústavu obsahovala metamfetamín a metylsufonylmetán, z množstva ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne 2 dávky drogy.  V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi z okresu Sobrance trest odňatia slobody až na 3 roky.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606