magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 26.09.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 28 2018 - 13:14 GMT

Občana Ukrajiny pritlačil kamión, zraneniam podľahol

Včera (26.9.) krátko po 21.30 hodine došlo v katastri obce Vyšné Nemecké pred hraničným priechodom k dopravnej nehode s tragickým koncom. Podľa doterajších zistení 53-ročný štátny príslušník Ukrajiny sa s nákladným motorovým vozidlom zn. Volvo s návesom posúval v kolóne kamiónov, v jazdnom pruhu v smere od Sobraniec na hraničný priechod, pričom pravdepodobne v mieste mierneho stúpania vozovky došlo k posunu vozidla dozadu a pritlačeniu 32-ročného chodca, rovnako štátneho príslušníka Ukrajiny, ktorý stál pri prednej časti nákladného motorového vozidla zn. Renault Magnum. Chodec na mieste utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol. U vodiča vozidla zn. Volvo nebolo zistené požitie alkoholických nápojov, u nebohého muža bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Predbežná škoda na vozidlách bola vyčíslená na 150 eur.

Polícia udalosť zadokumentovala a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Vodiči a chodci, buďte navzájom voči sebe ohľaduplní a tolerantní Život chodca je to najcennejšie, čo tento účastník cestnej premávky má. Preto je dôležité a nevyhnutné chrániť si ho. Pri zrážke chodci vždy „ťahajú za kratší koniec“, nie sú chránení ako vodiči áut. Tým pokrčené plechy môžu zachrániť život, ale chodcom dokážu spôsobiť aj veľmi vážne zranenia.

K zrážke osobného motorového vozidla a chodkyne došlo včera (26.9.) v Košiciach, kde po Gemerskej ulici smerom k Rastislavovej ulici smeroval 68-ročný Košičan s osobným motorovým vozidlom zn. Suzuki SX4, pričom na riadne vyznačenom priechode pre chodcov narazil do 65-ročnej chodkyne. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia, vodič sa nezranil. Alkohol u účastníkov dopravnej nehody zistený nebol. Polícia udalosť na mieste zadokumentovala a vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Rôznymi preventívnymi akciami polícia upozorňuje nemotorových účastníkov cestnej premávky, aké je nebezpečné pohybovať sa na ceste nesprávnym spôsobom a za zníženej viditeľnosti bez označenia. Nesprávne prechádzanie cez cestu, náhly vstup na vozovku, nepoužívanie reflexných prvkov, to je len niekoľko chýb, ktoré môžu viesť k tragédii.

Rýchla či nebezpečná jazda, telefonovanie za volantom, nesústredenosť  a nesledovanie situácie na ceste je hazard so životom. Obviňovať ľahko, súdiť ťažko. Preto polícia znovu apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a rešpektovali jej pravidlá.  Hazardovať so životom sa nevypláca.

 

Prehral peniaze na automatoch, vymyslel si lúpež

46-ročný muž z michalovského okresu v júli 2018 oznámil príslušníkom Policajného zboru, že pred jednou z herní v Michalovciach k nemu do vozidla nastúpili štyri neznáme osoby, a po zastavení vozidla v jednej  z ulíc ho mali 2 z osôb fyzicky napadnúť, tretia odcudziť finančnú hotovosť vo výške 750 eur, mobilný telefón a kľúč od vozidla, jeho mali osoby ponechať na mieste a s vozidlom ujsť z miesta činu. Vozidlo malo byť následne nájdené odstavené a 46-ročnému mužovi mala byť spôsobená škoda vo výške 4.000 eur.

V priebehu vyšetrovania bolo zistené, že muž finančnú hotovosť prehral v hracích automatoch a celý skutok si vymyslel. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach preto v tomto prípade zastavil trestné stíhanie, ktoré bolo začaté pre zločin lúpeže, pretože skutok, pre ktorý sa viedlo, sa nestal.

Polícia žiada o pomoc verejnosť, poznáte ich?

Košickí policajti vedú vyšetrovanie vo veci prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty, ktorého sa dopustil neznámy páchateľ (muž a žena), ktorí koncom apríla tohto roku stáli pri bankomate v centre Košíc za ženou, ktorá po vykonanej transakcii z miesta odišla bez platobnej karty, pretože tú nechala v bankomate. Osoby, ktoré stáli za poškodenou ženou, zbadali kartu zasunutú v bankomate. Tou následne vykonali výber 300 eur. Kartu z bankomatu vybrali a odišli na neznáme miesto. Kamerový záznam zachytil dve osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé z tohto skutku.

Polícia žiada o pomoc verejnosť, pretože totožnosť podozrivých osôb sa jej doposiaľ nepodarilo zistiť. Ak spoznáte podozrivé osoby, oznámte to na ktoromkoľvek útvare PZ alebo na známom bezplatnom telefónnom čísle 158. Za pomoc a spoluprácu ďakujeme.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk