magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 7. a 6.09 2018
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 08 2018 - 05:41 GMT

Polícia v súvislosti s týraním psa obvinila 2 osoby

V súvislosti s medializovaným prípadom podozrenia z týrania psa v obci Sokoľany (okr. Košice okolie) polícia v auguste 2018 začala trestné stíhanie pre prečin týrania zvierat. Na základe výsledkov doterajšieho vyšetrovania a po vykonaní potrebných úkonov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie z prečinu týrania zvierat spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil 2 osoby (18,15).

Obvinené osoby v presne nezistenej dobe, minimálne od 16. 08. 2018 do 20. 08. 2018, v katastri obce Sokoľany (okr. Košice okolie) spoločným konaním týrali zvlášť krutým a surovým spôsobom psa – fenu nemeckého ovčiaka, a to tak, že jej zviazali končatiny a pysk, čím jej znemožnili pohyb a prijímanie potravy a tekutín, a následne ju zhodili do kanalizačnej šachty, čím fene spôsobili dehydratáciu a otvorené rany na rôznych častiach tela.

Osoby boli umiestnené do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov. Vzhľadom na aj naďalej prebiehajúce vyšetrovanie bližšie informácie k tomuto prípadu v tejto chvíli nie je vhodné zverejniť.

Policajti „klepli“ po prstoch dílerom drog v Košiciach, stíhaní sú väzobne

Policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v spolupráci s pohotovostným policajným útvarom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, príslušníkmi odboru služobnej kynológie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach a Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru, vykonali začiatkom tohto týždňa policajnú akciu zameranú na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti v Košiciach. Počas policajnej akcie bolo zadržaných 5 podozrivých osôb, po vykonaní potrebných procesných úkonov boli 3 osoby zo zadržania prepustené.

Počas akcie boli vykonané 3 domové prehliadky a 1 prehliadka osobného motorového vozidla. Počas týchto prehliadok boli zaistené vrecúška s obsahom bielej kryštalickej látky (predbežnou expertízou vyhodnotené ako pervitín) a tabletky pripomínajúce extázu. Rovnako boli zaistené aj komponenty potrebné na výrobu pervitínu, ale aj sklenené fajky na fajčenie pervitínu. Zároveň bol počas prehliadok nájdený aj samopal vz. 58 so zatavenou hlavňou. Všetky zaistené veci boli odoslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinil 30-ročnú Zuzanu a 36-ročného Ladislava z Košíc zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.  Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinené osoby doma prechovávali viac ako 19 obvyklých jednorazových dávok pervitínu, omamné a psychotropné látky predávali odberateľom v rôznych množstvách a na rôznych miestach v Košiciach, pričom pri zadovažovaní a predaji drog navzájom spolupracovali. Obvinené osoby navyše žili v spoločnej domácnosti s 2 maloletými deťmi, pričom drogy boli aj napriek tejto skutočnosti odložené na viditeľných a dostupných miestach.

Obe obvinené osoby boli vzaté do väzby a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606