magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23.a 24.07..2018
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 25 2018 - 07:06 GMT

23.07

Našiel platobnú kartu a išiel si nakúpiť

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR Z v Košiciach z prečinu neoprávneného vyrobenia používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty obvinil 28-ročného Košičana, ktorý pred piatimi dňami našiel na lavičke v mestskej časti Košice Západ platobnú kartu, ktorú potom neoprávnene použil. Chcel ňou zaplatiť za nákup v supermarkete. To sa mu ale nepodarilo, pretože platobná karta bola už v tom čase zablokovaná. Za tento skutok obvinenému Košičanovi hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov, stíhaný je väzobne

Polícia vyšetruje útok na mestského policajta, obvinený vodič mal v dychu takmer 5 promile

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 40-ročného muža z Moldavy nad Bodvou, ktorého podľa doterajšieho vyšetrovania v nedeľu (22.7.) vo večerných hodinách, ako vodiča vozidla zn. Škoda Fabia, zastavovala hliadka Mestskej polície z Moldavy nad Bodvou na Ulici Mieru a to na základe oznámenia, že v meste sa pohybuje vodič pod vplyvom alkoholu. Jeden z policajtov pristúpil k vozidlu s výzvou, aby vodič odstavil vozidlo. Vodič však na výzvu nereagoval, pokračoval v jazde, pričom priamo ohrozil druhého policajta, ktorý sa nachádzal pred vozidlom a dával vodičovi znamenie na zastavenie vozidla. Keďže priamo hrozilo, že doňho narazí, policajt v nutnej obrane použil služobný zbraň, pričom jedným výstrelom prestrelil pneumatiku na aute. Až potom vozidlo zastavilo. K zraneniu osôb nedošlo. Hliadka mestskej polície následne vodiča obmedzila na osobnej slobode. Dychová skúška, ktorej sa vodič podrobil, bola pozitívna a výsledok prekvapujúci, „nafúkal“ až 2,31 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje v prepočte 4,81 promile! Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Na miesto činu sa vrátil, ale vyrušili ho domáci

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinil miestneho 34-ročného muža, ktorý v dvoch prípadoch neoprávnene vošiel do dvora rodinného domu v obci Plešivec v Rožňavskom okrese. Podľa doterajšieho vyšetrovania pred týždňom obvinený muž vošiel do domu, ktorého vchodové dvere boli otvorené, a odkiaľ odcudzil šperky zo žltého kovu, niekoľko fliaš s alkoholom, stravné lístky, rôzne sladkosti i finančnú hotovosť 50 eur. Nepoškodil nič. Pritom ho vyrušila domáca osoba, tak sa v dome ukryl. Potom z domu odišiel. Majiteľovi odcudzením vecí spôsobil škodu takmer 970 eur. Na miesto sa vrátil  aj v nedeľu (22.7.), kedy sa mu do domu vojsť nepodarilo, pretože dvere boli zamknuté, vyrušili ho domáci, a tak z miesta ušiel. Takže nič odcudziť nestihol. Bezprostredne po čine podozrivého muža zadržali príslušníci kriminálnej polície. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

24.07

Utorok sa na cestách Košického kraja nezaobišiel bez dopravných nehôd

 Včera (24.7.) krátko pred 13. hodinou došlo v katastri mesta Spišská Nová Ves k dopravnej nehode. Podľa doterajších zistení 74-ročný vodič, ktorý smeroval s vozidlom zn. Multicar od sídliska Tarča do centra mesta Spišská Nová Ves, pravdepodobne z dôvodu nedodržania takej vzdialenosti medzi vozidlami, aby mohol včas znížiť rýchlosť jazdy, prípadne zastaviť vozidlo, v snahe zabrániť zrážke s pred ním stojacim vozidlom zn. Fiat Punto, strhol vedenie svojho vozidla vpravo v smere svojej jazdy, v dôsledku čoho vyšiel s vozidlom na chodník a narazil do skupiny detí, ktoré v tom čase prechádzali po chodníku. 3 maloleté osoby utrpeli podľa predbežnej lekárskej správy pri dopravnej nehode ľahké zranenia. Vykonanou dychovou skúškou nebola u vodiča zistená prítomnosť alkoholu a na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz.

K dopravnej nehode došlo po 14. hodine aj v meste Michalovce, časť Močarany, kde podľa doterajších zistení 56-ročný štátny príslušník Ukrajiny s osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Octavia z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim vozidlom zn. Škoda Fabia, ktoré viedla 36-ročná vodička, a v tom čase sa s ňou vo vozidle nachádzali aj 2 maloleté deti. Pri dopravnej nehode utrpeli vodička aj maloleté deti podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia.  Výsledok dychovej skúšky vodičov vozidiel bol negatívny. Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 3.000 eur.

V Michalovciach došlo k dopravnej nehode aj krátko po 15. hodine, keď 66-ročný muž jazdiaci s vozidlom zn. Peugeot Boxer v kolóne vozidiel smerujúcej do centra mesta, pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke narazil do pred ním idúceho vozidla zn. Scania. Vodič bol po dopravnej nehode prevezený do nemocnice, kde mu bola odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu, vodič vozidla zn. Scania bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Predbežná celková škoda na vozidlách bola vyčíslená na 2.500 eur.

Presné príčiny dopravných nehôd, miera zavinenia i bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť v cestnej premávke sú veľmi dôležité. Len vďaka nim možno predísť tragédiám a škodám na majetku. K väčšej bezpečnosti na cestách môže prispieť každý účastník cestnej premávky svojím zodpovedným správaním a dodržiavaním pravidiel cestnej premávky. Ak  budeme všetci vzájomne dodržiavať pravidlá cestnej premávky a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606