magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.06.- 01.07. 2018
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 02 2018 - 08:13 GMT

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky:

Správajte sa na cestách zodpovedne, chráňte si to najcennejšie !

Udalosti posledných dní na cestách Košického kraja svedčia o tom, že opakované výzvy zo strany polície, aby účastníci cestnej premávky dodržiavali dopravné predpisy, správali sa na cestách zodpovedne, nesadali za volant pod vplyvom alkoholu, sú v niektorých prípadoch, zdá sa, márne.

Opäť došlo k dopravným nehodám, pod ktoré sa podpísal i alkohol. Ako napríklad dopravná nehoda opitej nezodpovednej 42-ročnej vodičky, ktorá v piatok (29.6.) v ranných hodinách skončila s autom na streche (viď foto v prílohe) v okrese Košice okolie, na mokrej ceste nezvládla riadenie, s vozidlom dostala šmyk a skončila mimo cesty. Policajti jej po nehode namerali v dychu 0,90 mg/l alkoholu, čo predstavuje v prepočte 1,87 promile. V tom istom okrese v sobotu (30.6.) v podvečer nezvládol svoju jazdu na vozidle 70-ročný dôchodca, ktorý zišiel mimo cesty a narazil do zadnej časti odstaveného auta na odstavnej ploche pred rodinným domom. Aj v tomto prípade asistoval alkohol, pozitívnu hodnotu 1,08 mg/l alkoholu namerali policajti v dychu (2,25 promile). V sobotu v ranných hodinách v Trebišovskom okrese mladý vodič (20) nezvládol riadenie vozidla v zákrute, prešiel do protismeru, zišiel z cesty a narazil do betónového mostíka. Policajti mladému nezodpovednému vodičovi v dychu namerali 0,93 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,94 promile. Vodičom bol vodičský preukaz na mieste zadržaný, ďalšia jazda zakázaná a „putovali“ do cely policajného zaistenia s obvinením za spáchanie trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Počas uplynulého, 26. týždňa 2018, zaznamenali policajti na cestách Košického kraja celkom 36 prípadov, kedy si vodiči sadli za volant pod vplyvom alkoholu. Z tohto počtu 11 z nich „nafúkali“ viac ako 1 promile a obvineniu za spáchanie trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky sa nevyhli. Taktiež polícia zaznamenala 6 dopravných nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu.

Včera (1.7.) sme verejnosť prostredníctvom médií informovali o tragickej dopravnej nehode v Michalovskom okrese, kde v ranných hodinách prišiel o život vodič nákladného auta: http://www.minv.sk/?aktuality-kosice&sprava=tragicke-nedelne-rano-na-cestach-michalovskeho-okresu. Pravdepodobne aj únava zohrala svoju rolu pri tejto tragickej nehode, jej presná príčina je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Včera (1.7.) popoludní došlo k dopravnej nehode na križovatke ulíc Jantárova – Palackého v Košiciach medzi osobným vozidlom zn. Peugeot, ktoré viedla  48-ročná vodička z Košíc a osobným vozidlom zn. VW Golf, ktoré viedol 31-ročný Košičan. Podľa doterajších zistení vodička vošla do križovatky na červený signál svetelnej signalizácie z Jantárovej ulice v smere na Senný trh, pričom došlo k zrážke. Podľa predbežnej lekárskej správy vodič Golfu utrpel pri nehode ťažké zranenia, vodička sa zranila ľahko. U oboch vodičov požitie alkoholu zistené nebolo. Vodičke (48) bolo vznesené obvinenie pre prečin ublíženia na zdraví, bližšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania.

Chráňte si to najcennejšie, svoj život !

Akákoľvek aktivita polície v snahe ochrániť čo najviac ľudských životov nie je účinná bez podpory samotných účastníkov cestnej premávky. Polícia znovu a dôrazne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a rešpektovali jej pravidlá.

Opäť dôrazne vyzývame vodičov, že alkohol za volant nepatrí! Jazdou pod vplyvom alkoholu vodiči ohrozujú nie len seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky. Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť v cestnej premávke sú veľmi dôležité. Len vďaka nim možno predísť tragédiám a škodám na majetku.

V záujme zvýšenia bezpečnosti disciplinovaných a zodpovedných účastníkov cestnej premávky polícia vykonáva zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou estnej premávky, v kontrolách na cestách nepoľaví a bude v nich pokračovať i počas leta.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606