magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23.04.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 25 2018 - 05:16 GMT

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej prišlo o život 3-ročné dieťa

Pondelok (23.4.) o 19.25 hod. došlo za doposiaľ nezistených okolností k dopravnej nehode na miestnej komunikácii v miestnej osade v obci Bystrany v okrese Spišská Nová Ves medzi osobným motorovým vozidlom zn. Citroen, ktoré viedol 24-ročný vodič a 3-ročnou chodkyňou (obaja z uvedenej obce). Podľa doterajších zistení vodič obchádzal stojace nákladné vozidlo, spoza ktorého mu vybehlo na cestu dieťa bez toho, aby sa presvedčilo, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva, ktoré zachytil prednou časťou vozidla. Chodkyňa počas prevozu do nemocnice ťažkým zraneniam podľahla. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti dopravnej nehody, presná príčina jej vzniku a miera zavinenia, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

Michalovský vyšetrovateľ PZ obvinil zo zločinu krádeže 6 osôb

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci obvinil 6 osôb vo veku od 15 do 39 rokov z Michalovského okresu, ktorí v noci zo soboty na nedeľu preskočili oplotenie objektu spoločnosti na Hviezdoslavovej ulici v Michalovciach vlámali sa do skladu, odkiaľ odcudzili veci za cca 13.500 eur (hliníkové kolesá s pneumatikami, airsoftové zbrane s príslušenstvom a náhradné diely k nim, výfuky, rozvodnú skriňu, rôzny hutný materiál o hmotnosti 100 kg a iné). Krátko po spáchaní skutku polícia zadržala 6 podozrivých osôb a umiestnila do cely policajného zaistenia. Najmladší z obvinených bol po  vykonaní potrebných úkonov zo zadržania prepustený. Na jedného z obvinených vyšetrovateľ PZ podal podnet na jeho väzobné stíhanie. Za tieto skutky hrozí obvineným osobám trest odňatia slobody na tri až 10 rokov, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Útočník z videa „Bitka pred deťmi“ už čelí obvineniu

V súvislosti s videom, ktoré koluje na sociálnej sieti, a ktoré polícia včera zverejnila na svojej oficiálnej stránke na Facebooku Polícia Slovenskej republiky pod názvom „Bitka pred deťmi“, už vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva 24-ročného Miroslava z Michalovského okresu. Obvinený mladík pred týždňom na mieste verejnosti prístupnom, pred skupinou osôb mladších ako 18 rokov, v obci Zemplínske Kopčany v okrese Michalovce fyzicky napadol 52-ročného muža, pričom mu spôsobil ľahké zranenia. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny obvinenému mladíkovi hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606