magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Deň kariéry 2018 sa vydaril
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 13 2018 - 15:19 GMT

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) a Univerzitné poradenské centrum (UNIPOC) nadviazali na úspešný nultý ročník a tento rok opäť zorganizovali 1. ročník Dňa kariéry. Podujatie sa začalo v stredu 11. apríla 2018 v priestoroch budovy Minerva raňajkami so zástupcami jednotlivých spoločností za účasti vedenia univerzity a dekanov jednotlivých fakúlt.

Deň kariéry UPJŠ v Košiciach je skvelou príležitosťou pre študentov a absolventov univerzity pre získanie kontaktov na svojich budúcich zamestnávateľov. UPJŠ v Košiciach pripravuje lekárov, odborníkov z prírodovedných disciplín, fyziky, chémie, geografie, matematiky, informatiky, učiteľov, právnikov, odborníkov pre oblasť verejnej správy, filozofie, jazykov, etiky, psychológie, histórie, politológie, sociálnej práce, ale aj športu a rekreácie. To, že naši študenti sú atraktívni pre slovenské, ale aj zahraničné spoločnosti, odrazila účasť firiem, ktoré sa podujatia zúčastnili,“ uviedol rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. 

Oproti minulému ročníku priniesol Deň kariéry 2018 niekoľko noviniek. Prvou z nich bolo rozdelenie oficiálneho programu do troch zón – PROMO, INSPIRATION a COFFEE ("Na kávu so zamestnávateľom"). Študenti si tak mali možnosť vybrať v priestoroch jedálne modernej budovy Sokrates medzi počúvaním inšpiratívnych prejavov jednotlivých rečníkov a osobným, menej formálnym rozhovorom so zástupcami spoločností "pri káve". Ïalšou novinkou boli workshopy a prednášky úspešných a inšpiratívnych rečníkov v INSPIRATION zóne. Spíkri, medzi ktorých patrili aj súčasní študenti a absolventi UPJŠ, hovorili o zručnostiach budúcnosti, dôležitosti stáží, získavaní pracovných skúsenosti počas vysokoškolského štúdia, ale tiež o tipoch, ako sa uplatniť na trhu práce. Okrem toho mohli záujemcovia navštíviť stánky zamestnávateľov v PROMO zóne.

Teší nás veľký záujem zamestnávateľov o našich študentov a absolventov, je to dôkazom kvality štúdia na našej univerzite. Cieľom tohto podujatia bolo sprostredkovať prvý kontakt študentov s pracovnou sférou, čo sa podľa môjho názoru podarilo naplniť,“ zhodnotila podujatie riaditeľka Univerzitného poradenského centra Mgr. Veronika Zibrinyiová, PhD.

Pre študentov bol tento veľtrh pracovných príležitostí výbornou možnosťou stretnúť sa a porozprávať s potenciálnymi zamestnávateľmi ako aj dozvedieť sa viac o aktuálnych požiadavkách na pracovnom trhu. Pre tých, ktorí si so sebou priniesli svoj životopis, sa v prípade záujmu z oboch strán mohla naskytnúť aj príležitosť spolupráce. Na Dni kariéry 2018 sa prezentovali zamestnávatelia – AffinityAnalytics, Svet zdravia, Diebold Nixdorf, AGEL SK, Nemocnica Košice - Šaca 1. súkromná nemocnica, AT&T, LafargeHolcim EBS, Adecco, T – Systems, LYNX – spoločnosť s ručením obmedzeným, Deutsche Telekom Services Europe Slovakia a mnohí ďalší.

 

Poznámka: Tlačovú správu nájdete archivovanú na www.upjs.sk v časti Vzťahy s verejnosťou https://www.upjs.sk/verejnost-media/ .

Mgr. Linda Babušík Adamčíková

Tlačová referentka a hovorkyňa UPJŠ v Košiciach


 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk