magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 11.02.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 12 2018 - 16:52 GMT

Zrážka vozidla a chodkyne skončila ťažkými zraneniami

Včera (11.2.) krátko po 19.30 h došlo v Košiciach k dopravnej nehode, pri ktorej utrpela chodkyňa vážne zranenia. Podľa doterajších zistení viedol 41-ročný Košičan Karol osobné motorové vozidlo zn. Seat Ibiza po Slaneckej ulici v Košiciach smerom do centra mesta, pričom na úseku cesty oproti benzínovému čerpadlu pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke narazil do 43-ročnej Košičanky, ktorá v tom čase prechádzala cez vozovku mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia. Vodič zranenia neutrpel, na mieste bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom, a to 0,50 mg/l alkoholu v dychu (1,04 promile). Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 300 eur. Vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

V priebehu uplynulého 6. týždňa 2018 došlo na cestách Košického kraja k 17 dopravných nehodám, 3 z nich boli spôsobené pod vplyvom alkoholu. V 23. prípadoch bolo u vodičov dopravných prostriedkov zistené požitie alkoholických nápojov, pričom 6 z nich „nafúkali“ viac ako 1 promile. Taktiež sme v minulom týždni zaznamenali aj 3 dopravné nehody s účasťou chodca.

Nešoférujte pod vplyvom alkoholu!

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali zodpovedne, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách, predvídali a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu chodcov.

Dôrazne upozorňujeme vodičov, aby pred a počas jazdy nepili alkohol a bezpečne dorazili do cieľa.

Polícia zároveň apeluje aj na chodcov, aby prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak život svoj, či životy ostatných účastníkov cestnej premávky.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk