magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.01.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 16 2018 - 11:05 GMT

Trebišovskí policajti zadržali dvojicu „lúpežníkov“

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil zo zločinu lúpeže 29-ročného Trebišovčana Erika, v minulosti stíhaného za obdobný skutok, a z prečinu krádeže a prečinu podielnictva 17-ročnú Alexandru, taktiež z Trebišova.

V sobotu (13.1.) popoludní v areáli múzea v Trebišove obvinená Alexandra vytiahla poškodenému 34-ročnému mužovi z Trebišovského okresu z vrecka mobilný telefón, ktorý hodila smerom k obvinenému Erikovi. Poškodený muž dobehol k svojmu mobilu ako prvý a začal z miesta utekať, pričom ho Erik dobehol a zvalil na zem. Aj napriek aktívnej obrane a výkrikom o pomoc poškodeného ho obvinený Erik prikľakol nohou, prehľadal mu vrecká a z bundy odcudzil finančnú hotovosť vo výške 35 eur, ktorú odovzdal obvinenej Alexandre. K zraneniu poškodeného muža nedošlo.

Obidve podozrivé osoby boli krátko po čine vypátrané hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trebišove a umiestnené do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na vzatie oboch obvinených do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na tri až 8 rokov, trest odňatia slobody až na 3 roky hrozí v prípade dokázania viny obvinenej žene.

Maloletý syn sa dopúšťal protiprávnych konaní, rodičia čelia obvineniu .

Sobraneckí policajti z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže obvinili 45-ročného Milana a 44-ročnú Renátu zo Sobraniec, rodičov maloletého syna, ktorý sa v roku 2016 ako 13-ročný dopustil protiprávnych konaní v piatich prípadoch. V 2 prípadoch išlo o trestný čin krádeže a v 3 prípadoch o priestupky proti majetku. Obvinené osoby závažným spôsobom zanedbali svoje zákonné povinnosti, keďže ako rodičia maloletého mali povinnosť dbať o jeho všestranný vývoj, sústavnú a dôslednú starostlivosť o jeho výchovu a výživu, a umožnili mu dopúšťať sa protiprávnych konaní.

Vzhľadom na to, že ich syn v čase spáchania skutkov (krádeže) pre nedostatok veku nebol trestne zodpovedný, trestné stíhanie bolo zastavené pre neprípustnosť. Prípady priestupkov boli v zmysle Zákona o priestupkoch odložené, pretože maloletý v čase spáchania skutku nedovàšil 15 rokov. Obom obvineným rodičom hrozia v prípade dokázania viny až 2 roky za mrežami.

Kľúč od pivničných priestorov nevrátil. Namiesto toho z nich „potiahol veci“

Michalovskí policajti z prečinu krádeže obvinili 29-ročného Michala z Michaloviec, ktorý sa v októbri a v novembri minulého roku vlámal do spoločných pivničných priestorov obytného domu na jednom z michalovských sídlisk. Spoločné priestory si otvoril pravým kľúčom, ktorý si ponechal od doby, kedy býval v bytovom dome v podnájme. Následne z kočikárne odcudzil detský bicykel a v druhom prípade benzínový spaľovací motor, ktorý demontoval z horského bicykla. Poškodeným majiteľom spôsobil krádežou vecí škodu takmer 200 eur. Obvinenému Michalovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na 2 roky.

 

   


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk