magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rozprávkové Vianoce s knihou v knižnici
@ Kultúra -> Literatúra      Dec 14 2017 - 11:24 GMT

Blížiace sa Vianoce a ich atmosféra je všade navôkol. Prirodzene neobišla ani Verejnú knižnicu Jána Bocatia v Košiciach (VKJB), ktorá okrem nedávnej mikulášskej nádielky pripravila v adventnom období ďalšie tematické podujatie. V utorok 19. decembra 2017 sa v priestoroch centrálnej požičovne na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach môžu návštevníci knižnice pomyselne preniesť do kúzelného sveta. Takmer celý deň, presnejšie od 9:00 do 16:00 hod., pripravili knihovníci pre malých i veľkých celý rad aktivít pod názvom Rozprávkové Vianoce s knihou.

V našom útulnom detskom kútiku sa môžu malí návštevníci a čitatelia započúvať do čarokrásnych rozprávok s vianočným posolstvom. Atmosféru tohto typického obdobia dotvoria tóny vianočných melódií. Ak by ich omrzelo sladké ničnerobenie, svoju kreativitu a šikovnosť  môžu zužitkovať v tvorivých dielňach.

Na oddelení beletrie, v obliehaní typickej predvianočnej vône z medových plástov, ponúkneme deťom, ale aj dospelým možnosť vlastnoručne vyrobiť sviečku. Možno bude tou najkrajšou ozdobou ich štedrovečerného stola. Tí, ktorí v zhone zabudli na tradičné vianočné priania ešte nič nezmeškali. V otvorenej zóne knižnice si môžu pod vedením lektora vyrobiť unikátnu vianočnú pohľadnicu, či ešte originálnejšie vianočné ozdoby.  Svojimi ozdobami môžu potešiť aj ďalších návštevníkov knižnice, stačí ak ich zavesia priamo na náš stromček.

Tešíme sa na Vás v knižnici a želáme všetkým krásne a veselé

Zdroj:RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606