magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 11.12.2017
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 12 2017 - 11:16 GMT

Pri dopravnej nehode v Rožňavskom okrese prišiel o život chodec

Včera (10.12.2017) o 16.10 hod. došlo v Rožňavskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život chodec. Podľa doterajších zistení vodič (44) z Rožňavy viedol vozidlo zn. VW Passat po ceste I/16 v katastri mesta Rožňava smerom od Brzotína, pričom za doposiaľ presne nezistených okolností došlo na priechode pre chodcov k zrážke s chodcom (55) z Rožňavy. Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. U nebohého chodca bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Na vozidle vznikla škoda cca 2000 eur. V tejto súvislosti vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti, presná príčina i miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody. Počas dokumentovania dopravnej nehody bol úsek cesty uzavretý do 19.20 hod. pričom dopravu riadili policajné hliadky.

Výzva polície

Polícia vyzýva vodičov v súvislosti s nepriaznivými poveternostnými podmienkami, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky, zbytočne nehazardovali a neriskovali predbiehaní, znížili rýchlosť a zvýšili vzdialenosť medzi vozidlami. Treba si uvedomiť, že v takomto počasí nie je možné jazdiť tak, ako v letnom období! Tiež sa plne venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné.  Polícia apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu na miestach na to určených, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste. Použitie reflexných prvkov prispieva k bezpečnosti a znižuje riziko stretu vozidla s chodcom.

Na cestách je vyčlenený maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom. Všetci však musíte prispieť k bezpečnosti a správať sa na cestách zodpovedne. Situácia na všetkých cestných ťahoch v Košickom kraji je monitorovaná a pravidelne vyhodnocovaná príslušníkmi Policajného zboru. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk