magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 28.09.2017
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 30 2017 - 13:08 GMT

Polícia za šírenie poplašnej správy obvinila ďalšiu osobu

Ako bolo avizované na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila v stredu (27.9.) na pôde Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, vyšetrovateľ Policajného zboru v Košiciach včera (28.9.) zo zločinu šírenia poplašnej správy obvinil 39-ročného Prešovčana, zamestnaného ako lekár záchrannej služby.

Obvinený muž ešte v marci tohto roku krátko po 9. hodine ráno na tiesňovú linku 158 operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach oznámil, že „na košickom súde je bomba, krajskom, je bomba na košickom súde, opakujem, bomba je na košickom súde“. Polícia ihneď po prijatí oznámenia vykonala všetky potrebné opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku osôb. Z objektov boli evakuovaní pracovníci i všetky prítomné osoby. Následne bola vykonaná pyrotechnická prehliadka budov súdov s negatívnym výsledkom.

Vykonávaním ďalších procesných úkonov bolo zistené, že obvinený 39-ročný muž mal v daný deň pojednávanie na jednom z okresných súdov v sídle Krajského súdu v Košiciach, pričom účelom telefonátu bolo oddialiť rozhodnutie vo veci, ktorá mala byť súdom prejednávaná a obvinenej osobe hrozilo niekoľko rokov odňatia slobody.

Obvinený muž svojím konaním spôsobil vážne znepokojenie obyvateľstva daného miesta a zamestnancov súdov. Zároveň svojím konaním spôsobil vážnu poruchu v činnosti štátneho orgánu tým, že bezprostrednou nevyhnutnou evakuáciou došlo k prerušeniu naplánovanej práce, a škodu na ušlej mzde a odvodoch pracovníkov súdov patriacich do pôsobnosti Krajského súdu Košice v celkovej výške viac ako 17.800 eur.

Obvinený muž je stíhaný na slobode, s políciou spolupracuje a ku skutku sa priznal. Za uvedený skutok mu hrozí trest odňatia slobody tri až 8 rokov.


Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk