magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nebuď kocka! Študuj u nás!
@ Aktuálne -> Školstvo      Aug 31 2017 - 20:53 GMT

V pondelok 4. Septembra 2017 o 10:00 hod. v Katkinom parku v Košiciach odštartuje opäť niečo výnimočné - Súkromné gymnázium Katkin park v školskom roku 2017/18 otvára ako prvé na Slovensku 4-ročné štúdium aplikovanej informatiky.

Súkromné gymnázium Katkin park v Košiciach vždy veľmi pozorne vnímalo dianie okolo seba, načúvalo dianiu na trhu a tomu sa prispôsobovalo aj poskytované štúdium.

Pred šiestimi rokmi otvorila škola ako prvá na Slovensku online výuku, keď predstavila projekt „S netbookom je všetko lepšie.“ Študenti dodnes nepotrebujú učebnice a emailová komunikácia je úplnou samozrejmosťou, rovnako ako aj online testovanie.

Dnes škola prichádza opäť s niečím novým. Štvrtého septembra, za účasti vedenia ŠPÚ  a predstaviteľov Košického kraja, škola privíta študentov  nastupujúcich na experimentálny študijný odbor aplikovanej informatiky. Plány gymnázia Katkin park sú odvážne: vychovať IT zdatných absolventov, no nie „kocky“. Študentov totiž okrem informatiky čakajú hodiny cudzích jazykov, ale aj hodiny zamerané na rozvoj komunikačných zručností.

Po maturite ich čaká uplatnenie v IT sektore, ktorý sa v Košickom kraji každým dňom viac a viac rozrastá.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk