magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.06. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 18 2017 - 01:11 GMT

Tragická zrážka motorkára s vozidlom

K vážnej dopravnej nehode došlo včera v popoludní v Spišskonovoveskom okrese. 22-ročný Prešovčan viedol osobné motorové vozidlo značky Audi A4 po Hlavnej ulici v meste Krompachy smerom na Slovinky. Podľa doterajšieho vyšetrovania pri odbočovaní vľavo nedal prednosť v jazde protiidúcemu motocyklu značky Yamaha FZ6N, ktoré viedol 26-ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves od Sloviniek na Spišskú Novú Ves. Po náraze do odbočujúceho vozidla Audi, motocyklista spadol na vozovku a motocykel ešte narazil do zaparkovaného osobného motorového vozidla značky Daewoo Lanos. Pri dopravnej nehode vodič Audi bol jednorazovo ošetrený, avšak motocyklista utrpel vážne zranenia, s ktorými bolo prevezený do nemocnice, kde na následky zranení podľahol. Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ kriminálnej polície, ktorý v danej veci začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Požitie alkoholických nápojov u vodiča Audi nebolo zistené, u motocyklistu bola nariadená súdna pitva. Celková škoda na majetku bola odhadnutá na sumu 5.000,- eur.

Michalovčan „vybielil dom“, čelí obvineniu z krádeže

Michalovský policajný vyšetrovateľ zo spáchania zločinu krádeže a prečinov porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci obvinil 27-ročného Róberta z Michaloviec. Podľa vyšetrovateľa obvinený v uplynulú stredu v podvečer neoprávnene vošiel na pozemok obývaného rodinného domu v obci Trhovište. Následne sa vlámal do rodinného domu, odkiaľ odcudzil rôznu elektroniku (notebooky, play station, fotoaparát, tablet, televízor, mobilné telefóny), šperky a ďalšie veci (detskú tašku, alkohol rôznych značiek a predmety zo žltého a bieleho kovu). Poškodenému  spôsobil celkovú škodu za viac ako 4.000.- eur. Obvineného muža policajti umiestnili v cele policajného zaistenia s návrhom na vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Odcudzené veci policajti zaistili a po vykonaní procesných úkonov budú vrátené majiteľovi.

Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606