magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 06.06. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 08 2017 - 04:16 GMT

Pri dopravnej nehode v Trebišovskom okrese sa zranili 4 osoby

Dňa 6.6. popoludní došlo v katastri obce Bačkov v Trebišovskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej sa zranili štyri osoby. K dopravnej nehode došlo medzi osobným motorovým vozidlom zn. Suzuki, ktoré viedol 70-ročný vodič z Michaloviec, osobným motorovým vozidlom zn. Volvo, ktoré viedol 40-ročný vodič z Trebišovského okresu a linkovým autobusom zn. Irisbus, ktoré viedol 60-ročný vodič. Podľa doterajších zistení vodič vozidla zn. Suzuki viedol vozidlo v smere od Sečoviec na obec Kravany, pričom pri prejazde križovatkou Bačkov-Kravany-Albinov nerešpektoval zvislé dopravné značenie „STOJ, daj prednosť v jazde“ a vošiel do križovatky, kde narazil do vozidla zn. Volvo. Vodič volva viedol vozidlo v smere od obce Bačkov k obci Albinov, po ceste označenej ako hlavná cesta. Následkom zrážky vozidlo zn. Volvo dostalo na ceste šmyk, pričom narazilo do autobusu, ktorý viedol vodič v smere od obce Albinov k uvedenej križovatke. Po zrážke vozidlo zn. Suzuki odhodilo do priekopy. Pri dopravnej nehode vodič a spolujazdkyňa vo vozidle zn. Volvo utrpeli ťažké zranenia. Vodič a spolujazdec vo vozidle zn. Suzuki podľa prvotnej lekárskej správy utrpeli ľahké zranenia. K zraneniu iných osôb nedošlo. Pri dopravnej nehode bola celková materiálna škoda vyčíslená na cca 10.200 eur. Vykonaním dychovej skúšky u vodiča autobusu požitie alkoholických nápojov zistené nebolo, vodičom vozidiel zn. Suzuki a Volvo bola odobratá krv za účelom zistenia požitia alkoholu.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, príčina a miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606