magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slávnostné promócie absolventov Univerzity tretieho veku
@ Aktuálne -> Školstvo      May 26 2017 - 07:47 GMT

26. mája 2017 slávnostnou promóciou v Aule Maxima Technickej univerzity v Košiciach ukončia štúdium absolventi Univerzity tretieho veku. V akademickom roku 2016/2017 si prevezme osvedčenie 189 študentov, ktorí ukončili štúdium v 8 odboroch: Anglický jazyk, Dejiny umenia, Informatika a informačné technológie, Psychohygiena, Právo, Medicína, Psychológia, Stavebníctvo a architektúra.

Najstarším absolventom, ktorý si prevezme osvedčenie bude pani Libuša Lopejská, ktorá koncom roka oslávi svoje 84 narodeniny a prvýkrát sa na štúdium UTV zapísala v roku 2008.

"V tomto roku si pripomíname 25 rokov vzdelávania na Univerzite tretieho veku v Košiciach. Od roku 1995 sme členom Asociácie univerzít tretieho veku na Slovensku (ASUTV), ktorá bola založená z iniciatívy univerzít a vysokých škôl v SR. Celkový počet absolventov za celé obdobie činnosti UTV v Košiciach je 3 367. V súčasnosti sa na výučbe podieľajú tri univerzity, ktoré majú sídlo v Košiciach. Technická univerzita v Košiciach, ktorá je zároveň koordinátorom projektu, ďalej Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie a Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave" uviedol prorektor pre vzdelávanie Technickej univerzity v Košiciach prof. Ervin Lumnitzer.

Doterajšie pestré spektrum študijných odborov UTV v nasledujúcom akademickom roku obohatí Geoturizmus, Letecká doprava, Sociológia a sociálna psychológia, Farmácia a Rodinné a verejné financie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk