magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23.05. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      May 25 2017 - 01:30 GMT

Okradli spiaceho muža

Košickí policajti vypátrali dvojicu Košičanov podozrivých z krádeže. Poverený príslušník zo spáchania prečinu krádeže obvinil Stanislava (25) a Róberta (36). Obaja sa skutku mali dopustiť v nedeľu (21.5.) okolo 21.00 hodiny pred jednou z vysokoškolských fakúlt v centre Košíc. Obvinení využili nepozornosť 51-ročného muža z Liptovského Mikuláša, ktorý spal na lavičke a odcudzili mu cestovnú tašku s finančnou hotovosťou a osobnými dokladmi. Krádežou mu spôsobili celkovú škodu vo výške 100,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Na vodiča, ktorého zastavili pre prekročenie rýchlosti bol vydaný zatykač

Michalovskí dopravní policajti dňa 10.05.2017 namerali vodiča /57/, ktorý viedol vozidlo zn. Škoda Octávia po ceste II/555 v obci Zemplínska Široká, rýchlosťou 99 km/h. Bol zastavený až v obci Palín, kde mu bola  za prekročenie maximálne povolenej rýchlosti uložená pokuta vo výške 300,- eur. Lustráciou osoby vodiča bolo zistené, že osoba je v pátraní a bol na neho okresným súdom Martin, vydaný príkaz na zatknutie. Po vyrozumení príslušného súdu policajti vodiča na príkaz sudcu prepustili.

Ryby ukryl v kufri auta

Poverený príslušník PZ zo spáchania prečinu pytliactva obvinil 54-ročného Prešovčana Viliama. Obvinený sa skutku mal dopustiť v pondelok (22.5.), kedy na vodnej nádrži Zemplínskej Šíravy v katastrálnom území obce Zalužice (okres Michalovce) neoprávnene zasiahol do výkonu rybárskeho práva tým, že lovil ryby v čase ich ochrany. Ulovil dvoch zubáčov s celkovou hmotnosťou 6 kg. Ryby si po ulovení privlastnil a ukryl v kufri osobného motorového vozidla.Okrem toho, že pre tento druhy ryby „Zubáč veľkoústy“ je stanovená doba hájenia (od 15 marca do 15. júna) si ryby privlastnil v rybárskom revíre s režimom „lovenie rýb a ich púšťanie“,  kde je zakázané ulovenú rybu si privlastniť. Slovenskému rybárskemu zväzu Rada Žilina, spôsobil celkovú škodu vo výške 144,- eur. Obvinený rybár skončil v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606