magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 09.05. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      May 11 2017 - 02:12 GMT

Do domu sa chcel dostať cez okno

Rožňavskí policajti objasnili prípad porušovania domovej slobody, ku ktorému došlo v piatok (5.5.) vo večerných hodinách v obci Jovice v Rožňavskom okrese. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave z prečinu porušovania domovej slobody obvinil 18-ročného mladíka z okresu Rožňava, ktorý vnikol na pozemok jedného z oplotených rodinných domov v uvedenej obci. Pred dverami domu prehľadal kvetináče, potom prešiel k oknu. Na okne odstránil rám so sieťkou. Dovnútra sa mu nepodarilo vniknúť, pretože mu v tom zabránili kovové mreže na okne. Následne z miesta činu ušiel. Majiteľke domu nevznikla žiadna škoda na majetku. Obvinený mladík bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na vzatie obvineného do väzby, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.

Košičan sa na miesto činu vrátil, vyrušil ho majiteľ

Košickí policajti objasnili dva prípady krádeží do neobývaného rodinného domu v Košiciach. Poverený príslušník OO PZ Košice Juh z prečinu krádeže obvinil 57-ročného muža z Košíc v dvoch prípadoch. V jednom prípade v štádiu pokusu v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Obvinený muž sa v sobotu (6.5.) vlámal do pivničných priestorov neobývaného rodinného domu na Paulínyho ulici v Košiciach, ktorý je toho času v rekonštrukcii. Z priestoru odcudzil rôzne elektrické náradie, kufrík s náradím i bundu. Majiteľom spôsobil celkovú škodu viac ako 1.500 eur. V noci z nedele na pondelok (zo 7.5. na 8.5.) sa na miesto činu vrátil. Opäť sa vlámal do neobývaného domu, kde poškodil a znefunkčnil elektrickú rúru, ktorú sa pokúsil vytrhnúť z kuchynskej linky. Na parapetné okno, ktoré otvoril, si nachystal propán-butánovú fľašu a elektroniku. Pri tom ho vyrušil majiteľ a privolal políciu. Privolaná policajná hliadka podozrivého muža zadržala na mieste činu. V tomto prípade majiteľovi spôsobil škodu vo výške 650 eur. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby. Obvinenému mužovi hrozí až dvojročné väzenie.

Preventívne rady ako zabezpečiť obydlie pred krádežou

  • Starostlivo zamykať dvere a zatvárať okná aj pri krátkodobej neprítomnosti. Nezabúdať ani na podkrovie, či pivnice, strešné a pivničné okná. Zlodej je schopný dostať sa dovnútra každým otvorom väčším ako ľudská hlava.

  • Odporúčame mať kvalitné vstupné bezpečnostné dvere a zámok v kombinácii s ďalšími zabezpečovacími prostriedkami, napríklad bezpečnostné závory, bezpečnostné retiazky, poistky dverových závesov, spevnené zárubne a pod.

  • V prípade, že bývate na prízemí, odporúčame nainštalovať mreže a bezpečnostné fólie na okná, balkóny a loggie. Spolu so spoľahlivým zatváraním zvýšia bezpečnosť vášho bývania.

  • Nikdy nenechávať kľúče na tzv. dohovorených miestach (pod rohožkou, v kvetináči a pod.). Sú to prvé miesta, kde zlodeji hľadajú. Nie je vylúčené, že vaše zvyky pozorujú z diaľky už dlhší čas.

  • Pri odľahlých obydliach stojí na zváženie inštalácia a používanie alarmu.

  • Vytvoriť zdanie, že je v byte, dome niekto prítomný. Využiť napr. elektronické spínacie zariadenia, ktoré podľa nastavenia rozsvietia svetlá, zapnú rádio, televíziu a pod.

  • Neuschovávať väčšie množstvo peňazí a cennosti doma.

  • Pre ochranu majetku občanov je možnosť využitia služby PZ, pripojenia objektov (rodinné domy, byty, garáže a pod.) na pult centralizovanej ochrany.

Polícia hľadá svedkov dopravných nehôd, ktoré sa stali v Košiciach

Dňa 23.4.2017 o 17,15 hodine došlo pri autobusovej zastávke Učňovská smer Košice na Železiarenskej ulici v Košiciach - Šaci k dopravnej nehode medzi autobusom MHD linky  č. 52 a chodcom.

V čase od 16,00 h dňa 27.4.2017 do 03,30 h dňa 28.4.2017 došlo k dopravnej nehode na Ulici Timravy v Košiciach, kde doposiaľ nezistený vodič s doposiaľ nezisteným vozidlom poškodil zaparkované vozidlo zn. Škoda Octavia červenej farby.

Touto cestou polícia žiada svedkov uvedených dopravných nehôd, ktorí videli priebeh udalostí, aby sa prihlásili na oddelení dopravných nehôd Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach na Rampovej ulici č. 7 v Košiciach alebo na telefónnom čísle 09619-32510,32520, prípadne na čísle 158. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606