magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Deň kariéry 2017
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 25 2017 - 18:43 GMT

V utorok 25. apríla 2017 sa na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ v Košiciach) uskutočnil nultý ročník podujatia - Deň kariéry 2017, ktorý pre študentov univerzity pripravilo Univerzitné poradenské centrum UNIPOC.

Deň kariéry 2017 začal pracovnými raňajkami za účasti rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. a riaditeľky Univerzitného poradenského centra UNIPOC Mgr. Veroniky Zibrinyiovej, PhD. S vybranými zástupcami spoločností, ktorým prezentovali možnosti štúdia a uplatnenia budúcich absolventov univerzity, rovnako aj možnosti spolupráce a školení, ktoré pre širokú verejnosť ponúka Centrum celoživotného vzdelávania a podpory projektov UPJŠ v Košiciach a ďalšiu spoluprácu pre kariérne príležitosti pre študentov.

Deň kariéry UPJŠ v Košiciach je skvelou príležitosťou pre študentov a absolventov univerzity pre získanie kontaktov na svojich budúcich zamestnávateľov. UPJŠ v Košiciach pripravuje lekárov, odborníkov z prírodovedných disciplín, fyziky, chémie, geografie, matematiky, informatiky, učiteľov, právnikov, odborníkov pre oblasť verejnej správy, filozofie, jazykov, etiky, psychológie, histórie, politológie, sociálnej práce, ale aj športu a rekreácie. To, že naši študenti sú atraktívni pre slovenské, ale aj zahraničné spoločnosti, odrazila účasť firiem, ktoré sa podujatia zúčastnili,“ uviedol rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.

Na veľtrhu pracovných príležitostí sa predstavili zástupcovia vybraných zamestnávateľov, ktorí študentom v promo-stánkoch aj prostredníctvom zaujímavých ústnych prezentácií a workshopov prezentovali svoju spoločnosť, voľné pracovné pozície či stáže.

Študenti mali možnosť nadviazať kontakty s potenciálnymi zamestnávateľmi a získať tak informácie o aktuálnych požiadavkách pracovného trhu. Zamestnávatelia naopak spoznali kvalitných študentov a budúcich absolventov UPJŠ v Košiciach.

Teší nás veľký záujem zamestnávateľov o našich študentov a absolventov, je to dôkazom kvality štúdia na našej univerzite. Cieľom tohto podujatia bolo sprostredkovať prvý kontakt študentov s pracovnou sférou, čo sa podľa môjho názoru podarilo naplniť,“ zhodnotila Mgr. Veronika Zibrinyiová, PhD., riaditeľka Univerzitného poradenského centra UNIPOC UPJŠ v Košiciach.

O tom, že záujem o študentov UPJŠ v Košiciach bol naozaj veľký, svedčí aj počet zúčastnených zamestnávateľov, spolu sa podujatia zúčastnili zástupcovia z 23 spoločností. Medzi nimi boli spoločnosti ako ANTIK Telecom s.r.o., Astound Commerce s.r.o, AT&T Global Network Services Slovakia, Holcim Bussiness Services s.r.o., LYNX - spoločnosť s ručením obmedzeným Košice,  Ness KE, s.r.o. a T-Systems Slovakia s.r.o.. O študentov psychológie a sociálnej práce sa zaujímali Facilitas, n.o. a Psychosociálne centrum Košice. Stáže v zahraničí sprostredkoval AIESEC Košice a Európske služby zamestnanosti prezentovala sieť EURES Slovensko. Prítomné boli aj personálne agentúry Adecco Slovakia, s.r.o., ManpowerGroup Slovensko s.r.o. a Personel Efekt, s.r.o. Nielen o študentov medicíny sa zaujímali nemocnice ako Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, Nemocnica s poliklinikou, n.o. v Revúcej a siete nemocníc Svet zdravia a.s. (ProCare) a AGEL SK a.s.. Záujem o študentov cudzích jazykov prejavili jazyková škola Empire Košice, s.r.o. a  prekladateľská agentúra Tetras s.r.o.. Nezabudlo sa ani na vedeckú prácu, diskusiu si pripravilo Centrum spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied a organizácia SAIA, n.o. - Regionálne pracovisko Košice.

Zahanbiť svojou účasťou sa nenechali ani študenti. „Veríme, že úspešné podujatie sa bude opakovať aj v ďalších ročníkoch, na ktoré sa už teraz veľmi tešíme,“ dodala Mgr. Veronika Zibrinyiová, PhD..

Poznámka: Tlačovú správu nájdete archivovanú na www.upjs.sk v časti Vzťahy s verejnosťou https://www.upjs.sk/verejnost-media/vztahy-s-verejnostou/tlacove-spravy/rok-2017/ .  

Mgr. Mária Hrehová, PhD.

Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach

Zdroj:RO SSN

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk