magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stožiare trakčného vedenia nebudú na chodníkoch
@ Aktuálne -> Doprava      Apr 06 2017 - 09:59 GMT

Stále platí a aj v prípade nových stožiarov trakčného vedenia na Triede SNP, že na základe požiadavky primátora mesta Košice Richarda Rašiho počas jedného z prvých kontrolných dní na stavbe modernizácie električkových tratí (MET), zhotoviteľ diela spoločnosť EUROVIA SK, a.s. osadzuje, a bude i naďalej osadzovať stožiare trakčného vedenia len mimo chodníkov, pokiaľ to existujúce inžinierske siete dovolia a je to možné aj z technického hľadiska.

Nové stožiare trakčného vedenia na Triede SNP sú zatiaľ osadené na chodníku, ale iba nakrátko a prechodne. V súvislosti s výstavbou Novej Terasy sa totiž ráta s posunutím chodníka. Stožiare trakčného vedenia, osadené na pravej strane od Novej nemocnice smerom k Obratisku Amfiteáter, sa  tak  po ukončení prác  ocitnú  mimo dnes jestvujúceho chodníka. V konečnej fáze projektu teda nebudú stáť na chodníku a nebudú nikomu prekážať.

Nové stožiare sú nielen trakčné, ale väčšinou aj trakčno - osvetľovacie, pričom novo navrhnuté osvetlenie bude mať vyššiu svietivosť a úspornosť ako pôvodné.  Osadzovanie stožiarov je plne  v súlade  s právoplatnou, schválenou projektovou dokumentáciou.

Linda Šnajdárová

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk