magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košice sa zapoja do projektu Hodina Zeme
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 22 2017 - 08:14 GMT

Metropola východu sa opäť zapojí do najväčšieho ekologického hnutia, do Hodiny Zeme, ktorá sa na Slovensku uskutoční už po ôsmykrát. V rámci tohto klimatického projektu sa na hodinu ponorí do tmy Dóm Sv. Alžbety a vypnuté bude verejné osvetlenie na jednej z najrušnejších košických ciest na Alejovej ulici. Mesto Košice tak zdieľa myšlienku organizátora projektu, ktorou je upriamiť pozornosť na ochranu životného prostredia a možnosti ekologickejšieho spôsobu života.

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k ochrane životného prostredia môže prispieť každý z nás. Každoročne sa pripája väčší počet firiem, škôl, miest a obyvateľov. Košice sa do projektu oficiálne prvýkrát zapojili v roku 2010. 

Hodina Zeme 2017 sa uskutoční v sobotu, 25. marca 2017  od 20:30 do 21:30. V Košiciach bude vypnuté verejné osvetlenie na ulici Alejová, od kruhového objazdu  po čerpaciu stanicu Shell, v časti ulice Gemerská a na ulici pri Prachárni. Zároveň, bude symbolicky vypnuté aj osvetlenie historickej dominanty centra mesta Košice - Dómu svätej Alžbety. Do projektu sa môžu zapojiť aj všetci obyvatelia Košíc vypnutím osvetlenia, alebo iných elektrických spotrebičov. 

Linda Šnajdárová

Zdroj RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606