magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15. 02. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 16 2017 - 09:06 GMT

Odcudziť mali pištoľ aj radiátory

Michalovskí policajti vypátrali a vyšetrovateľ PZ zo zločinu krádeže obvinil iba 16-ročného tínedžera z Michaloviec. Podľa vyšetrovateľa sa obvinený koncom októbra 2016 na Okružnej ulici v Michalovciach, vlámal do garáže. Z garáže odcudzil priamočiaru pílu, spájkovaciu pištoľ, viac ako 20 metrov medeného potrubia na klimatizáciu a predlžovací kábel. Majiteľovi spôsobil škodu na odcudzených veciach vo výške cca 700,- eur a škodu na zariadení vo výške cca 50,- eur. V prípade dokázania viny mu ako mladistvému hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil Vladimíra /24/ a Miroslava /23/ z Michaloviec. Obvinení v prvý januárový deň tohto roku neoprávnene vnikli na Lastomírskej ulici v Michalovciach do objektu bývalých hydinární. Kým jeden ostal pri plote a dával pozor či niekto nejde, druhý sa vlámal do chladiarenskej skrini. Odtiaľ odcudzil dva plechové radiátory. Tie následne odniesli do zberných surovín a zinkasovanú sumu si následne rozdelili. Krádežou a poškodením spôsobili celkovú škodu za viac ako 40,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Dnes 16. februára 2017 policajti vykonajú kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere na teritóriu okresov Rožňava a Košice. Vodičov upozorňujeme, aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606