magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 09. 02. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 10 2017 - 08:18 GMT

Podozrivých z lúpeže zadržali v priebehu pár minút

Trest odňatia slobody na tri až osem rokov hrozí štyrom mládencom vo veku 19,20,23 a 24 rokov. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície štvoricu mladíkov obvinil zo spáchania zločinu lúpeže. K lúpežnému prepadnutiu 24-ročného muža z okresu Košice-okolie, došlo v utorok po 23,00 hodine medzi mestským parkom a Staničným námestím v Košiciach. Podľa výpovede poškodeného k útoku na neho došlo potom, čo si jeden zo štvorice obvinených od neho vypýtal cigaretu. Vzápätí ho päsťou udrel do tváre a následne sa pridali aj ďalší traja komplici. Poškodeného bili a kopali, prehľadali mu vrecká, odkiaľ mu odcudzili tablet a z miesta ušli. Utekajúcich mladíkov si všimol policajt v službe z príslušného obvodného oddelenia PZ Košice Staré mesto. Vďaka jeho profesionálnej reakcii rýchlo skontrolovať okolie, či ich útek nesúvisí zo spáchaním nejakého trestného činu, zakrátko zbadal zakrvaveného muža, ktorý mu uviedol, že bol práve prepadnutý štyrmi mužmi. Okamžite privolal ďalšie policajné hliadky a už zakrátko zadržali prvého podozrivého aj s odcudzeným tabletom. Následne zadržali aj jeho ďalších troch komplicov, ktorí chceli pred policajtmi ujsť. Štvoricu zadržaných Mareka, Petra, Vladimíra a Adama z okresu Košice-okolie policajti umiestnili v cele policajného zaistenia.

Po požiari našli v chatrči muža

Včera (9.2.) došlo v obci Nacina Nová Ves (okr. Michalovce) k požiaru chatrče. Po uhasení príslušníkmi HaZZ bol na posteli nájdený 52-ročný muž. Tohto previezla rýchla zdravotná pomoc s popáleninami do nemocnice. Keďže v chatrči sa nenachádzalo žiadne elektrické vedenie ani piecka na tuhé palivo, zisťovateľ príčin požiaru HaZZ na mieste skonštatoval ako pravdepodobnú príčinu vzniku požiaru od ohorku cigarety, úmyselné zapálenie vylúčil. Polícia skutok zadokumentovala a skutok nateraz prešetruje ako podozrenie zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606