magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27.- 29. 01. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 30 2017 - 08:10 GMT

Muž podozrivý z lúpeže v herni skončil „ v rukách polície“

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach zo zločinu lúpeže obvinil 24-ročného Karola z Košíc, ktorý vo štvrtok (26.1.) vo večerných hodinách v priestoroch jednej z košických herní fyzicky napadol jej pracovníčku (19). Obvinený Karol si od pracovníčky najprv vypýtal mobilný telefón, ktorý mu odmietla dať. Keď mladú ženu chytil za vlasy a vyhrážal sa jej zabitím, z obavy o svoj život mu mobilný telefón odovzdala. Ďalej žiadal všetky peniaze, pričom si zo zásuvky vybral finančnú hotovosť vo výške 140 eur a z herne ušiel. Po fyzickom útoku poškodená žena utrpela ľahké zranenia a bola jej spôsobená škoda cca 200 eur. Krádežou finančnej hotovosti vznikla poškodenej spoločnosti škoda 140 eur. Po oznámení udalosti polícia ihneď začala po podozrivom mužovi pátrať. Policajné hliadky OO PZ Košice Sever podozrivého muža o pár hodín zadržali a predviedli na policajné oddelenie. Obvinenému mužovi, ktorý je stíhaný väzobne, v prípade dokázania viny za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Na električke poškodil stierač i čelné sklo, teraz „sedí“ v cele

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Staré mesto z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinil 28-ročného Ladislava z Košíc, ktorý v sobotu (28.1.) popoludní na Staničnom námestí v Košiciach pristúpil k odstavenej električke a začal vykrikovať na vodiča električky, prečo stojí a on musí mrznúť. Obvinený Ladislav po chvíli vstúpil na koľajisko pred električku a poškodil na nej stierač a čelné sklo, ktoré úderom prasklo. Košickému dopravnému podniku vznikla škoda predbežne vyčíslená na 3 tisíc eur. Policajti podozrivého muža na mieste zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Polícia prípad realizuje v tzv. super rýchlom konaní. Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí za tento skutok až trojročné väzenie.

Polícia vyšetruje krádež vecí z veterinárnej ambulancie

Počas uplynulého víkendu sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do priestorov jednej z veterinárnych ambulancií v Košiciach, odkiaľ odcudzil notebook a trezor. V trezore sa nachádzali listinné dokumenty i pečiatka, ako aj veterinárne i rôzne liečivá. Poškodenej spoločnosti spôsobil celkovú škodu viac ako 600 eur. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin krádeže. Polícia po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.  

Požiar pivničných priestorov v Trebišove vyšetruje polícia ako všeobecné ohrozenie

Včera (29.1.) popoludní došlo k požiaru pivničných priestorov na Berehovskej ulici v Trebišove. Podľa doterajších zistení 60-ročný Trebišovčan v pivničných priestoroch pomocou elektro nabíjačky nabíjal autobatériu, pričom počas nabíjania pravdepodobne došlo k skratu a následnému požiaru pivničných priestorov. Pri následnom hasení požiaru Trebišovčan utrpel doposiaľ nezistené zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Bytovému družstvu vznikla škoda vo výške cca 10.000 eur. V tejto súvislosti poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Trebišov začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Presná príčina požiaru je predmetom ďalšieho vyšetrovania

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606