magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

FIRST LEGO League na Slovensku – Košice
@ Aktuálne -> Školstvo      Jan 11 2017 - 08:45 GMT

Čakajú nás posledné dva regionálne turnaje najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov. Na Slovensku prebieha už deviaty ročník. Z doterajších piatich regionálnych turnajov postúpilo do semifinále 6 tímov. Tento týždeň sa uskutočnia posledné dva regionálne turnaje, v Košiciach a v Bratislave, z ktorých postúpia ďalšie štyri tímy.

V stredu 11. januára 2017 sa v čase od 8:30 až 17:00 hod. uskutoční FIRST LEGO League v Košicich v priestoroch Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, Jesenná 5.

Súťažiť bude 18 tímov, spolu 138 detí vo veku 9-16 rokov, aby predviedli svoje roboty a zabojovali o postup do semifinále. Turnaj začína otvorením o 8.30 hod. a končí vyhlásením výsledkov okolo 16:30 hod. V dopoludňajšej časti sa tímy predstavia v kategóriách Robot Design, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca. Popoludní sa budú konať na turnajových stoloch robotické hry (Robot Game). Počas nich sa v časovom limite 150 sekúnd budú snažiť tímy pomocou autonómneho robota vyriešiť čo najviac misií.

Témou aktuálneho ročníka je “ANIMAL ALLIES” – Zvieratá a ľudia, na ktorú nadväzuje aj zadanie výskumného projektu: Nájdite spôsob, ako sa kontakt medzi ľuďmi a zvieratami môže zlepšiť. FIRST LEGO League sa každým rokom rozrastá. V tomto ročníku máme na Slovensku registrovaných 90 tímov. Najlepšie tímy postúpia do semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Z Košíc postúpia najlepšie 2 tímy z celkového poradia regionálneho kola.

Hlavnými partnermi podujatia sú - ANASOFT APR, s.r.o., Profesia, spol. s r. o., Nadácia ESET, SWAN, a.s., EDUXE Slovensko, s.r.o., IT Valley association, združenie STROM, OZ Prírodovedec, Unique People, VSL Software.

Vstup na jednotlivé turnaje je voľný pre širokú verejnosť, takže aj rodičia môžu sledovať úspechy svojich ratolestí. Atraktívna je najmä popoludňajšia časť, na ktorú vás srdečne pozývame.

Mgr. Mária Hrehová, PhD., tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach

Zdroj RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk