magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 07.11.2016
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 08 2016 - 11:22 GMT

Zo zabitia Košičanky polícia obvinila jej druha

Dňa 23. septembra 2016 sme informovali o vyšetrovaní smrti 41-ročnej Košičanky, ku ktorej došlo v okrese Košice-okolie http://www.minv.sk/?aktuality-kosice&sprava=policia-vysetruje-smrt-zeny-aj-muza. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície po náročnom dokazovaní v týchto dňoch zo zločinu zabitia obvinil 39-ročného Petra F. z okresu Košice-okolie. Podľa vyšetrovateľa obvinený pri obci Valaliky oproti zastávke MHD pri odbočke smerom ku spaľovni v Košiciach časti Bernátovce, viacerými údermi rúk a údermi sklenenou fľašou do hlavy a iných častí tela takto z nedbanlivosti spôsobil svojej družke smrť. Obvineného vyšetrovateľ umiestnil v cele policajného zaistenia s návrhom na väzbu. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov.

Premávku na horskom prechode odstavil kamión

Včera (7.11.) v popoludní došlo na horskom priechode Soroška k dopravnej nehode kamióna smerujúceho z Jablonova Nad Turňou do Rožňavy. Nad železničným podjazdom zišiel 29-ročný vodič z okresu Prešov z ťahačom zn. Volvo s návesom mimo cestu na krajnicu, pričom náves zablokoval oba smery jazdy. Škoda na súprave a zvodidlách predstavuje 8.400,- eur. Premávka bola na mieste odstavená od 13,30 do 15,40 hodiny. Obchádzka pre osobnú dopravu bola presmerovaná cez obec Silica a Jablonov Nad Turňou jednosmerne s regulovaním policajných hliadok. Na mieste zasahovala jednotka HaZZ pre prípadný zásah na odstránenie znečistenia vozovky prevádzkovými kvapalinami. Podľa doterajšieho vyšetrovania bola príčina dopravnej nehody, ktorá sa zaobišla bez zranení, vodičom neprispôsobená jazda stavu, povahe vozovky a svojim schopnostiam.

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach upozorňuje, že dňa 09. novembra 2016 vykoná kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere a to na teritóriu okresu Trebišov a dňa 10. novembra 2016 na teritóriu okresu Košice. Vodičov upozorňujeme, aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk