magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Václav Havel – Politika a svedomie
@ Kultúra -> Literatúra      Oct 05 2016 - 10:01 GMT

Knižnica pre mládež mesta Košice v priestoroch pobočky LitPark na Kukučínovej ulici v Košiciach otvorí výstavu Václav Havel – Politika a svedomie. Je venovaná Havlovým nedožitým osemdesiatinám a pozostáva z 26 panelov. Návštevník na nich nájde slávne, aj menej známe myšlienky z jeho textov a verejných prejavov. Citáty sú výstižne doplnené fotografiami, ktoré podčiarkujú naliehavosť týchto výziev.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok 10. októbra 2016 o 11:00 hod. v LitParku a zúčastnia sa na nej študenti z Hotelovej akadémie na Južnej triede v Košiciach“, informuje a zároveň pozýva Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Václav Havel bol spisovateľom a dramatikom, jedným z prvých hovorcov Charty 77, známou osobnosťou politických zmien v roku 1989, posledným prezidentom Československa a prvým prezidentom Českej republiky. Najčastejšie je charakterizovaný ako dramatik a autor absurdných hier. Jeho výroky k témam slobody, respektíve neslobody, rovnako ako jeho výzvy, kadiaľ sa uberať, aj naďalej nastavujú nemilosrdné zrkadlo súčasnému svetu.

Výstavu pripravil Ústav pre štúdium totalitných režimov v spolupráci s Českými centrami a Knižnicou Václava Havla. Knižnici pre mládež mesta Košice ju sprostredkovalo České centrum, Bratislava a návštevníkom bude k dispozícii do 24. októbra 2016.

SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606