magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23. - 25. 09. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 26 2016 - 08:43 GMT

Z rybníka vytiahli utopeného muža

V okrese Košice-okolie došlo zo soboty na nedeľu (25.9.) k náhlemu úmrtiu 58-ročného muža z obce Veľká Ida. Jeho telo bolo nájdené v rybníku vedľa účelovej komunikácie vedúcej na obec Veľká Ida, časť Dobogov (kataster obce Cestice). Ohliadajúci lekár ohliadkou tela nebohého predbežne cudzie zavinenie vylúčil, ako predbežnú príčinu smrti určil utopenie a nariadil vykonať pitvu. Skutok polícia dokumentuje ako prečin usmrtenia.

Nachytali ich pri vlámaní do PNS

Sobraneckí policajti zo spáchania prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinili trojicu miestnych tínedžerov /16,12,12/. Títo sa v uplynulú sobotu krátko po 22.30 hodine na ulici 1. mája pri autobusovej stanici v Sobranciach, pokúsili vlámať do novinovému stánku. Vylomili dosku na okienku stánku a následne vybrali sklo. Takto cez otvor chceli odcudziť cigarety. Ku krádeži však nedošlo, nakoľko ku objektu dorazila policajná hliadka, ktorá bola na miesto vyslaná operačným strediskom po preniknutí signálu na pult centrálnej ochrany. Vyľakaní tínedžeri sa dali na útek po Michalovskej ulici smerom k rómskej osade. Policajná hliadka po prenasledovaní zadržala jedného z podozrivých. Voči 16-ročnému tínedžerovi, ktorý pri zadržiavaní kládol odpor, policajti použili aj donucovacie prostriedky a predviedli na príslušný útvar PZ. Následne ďalšie policajné hliadky pri úteku zadržali a predviedli aj jeho dvoch spolupáchateľov. Obvinení svojím konaním spôsobili poškodením zariadenia škodu Košickej spoločnosti vo výške cca 50,- eur. V prípade dokázania viny im ako mladistvým hrozí polovica z trestu odňatia slobody až na dva roky.

Nepoučiteľní vodiči skončili v policajných celách

Počas uplynulého víkendu policajti zadržali a v celách policajného zaistenia umiestnili ďalších dvoch vodičov, ktorí jazdili aj napriek zákazu. Obaja čelia obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. 27-ročný Trebišovčan Miroslav bol zastavený a kontrolovaný hliadkou PZ v uplynulý piatok (23.9.) krátko 23,00 hodine v meste Trebišov. Viedol motorové vozidlo zn. Ford- Transit po ulici M. R. Štefánika. Pri kontrole bolo zistené, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia a dopravným inšpektorátom má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 12 mesiacov /do mája 2017/. Pri dychovej skúške mu bola nameraná hodnota 0,46 mg/l alkoholu v dychu (0,96 promile). 32-ročný Tibor z okresu Trebišov viedol v nedeľu (25.9.) o 09,00 hodine osobné motorové vozidlo od obce Strážne smerom na obec Veľký Horeš. Pri kontrole policajti zistili, že má zadržaný vodičský preukaz a okresným súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidla na dobu 72 mesiacov /do februára 2021/. Obom vodičom v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606