magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Obnovenie klubu priateľov divadla
@ Kultúra -> Divadlo      Aug 31 2016 - 14:46 GMT

Na prvom stretnutí budú riaditelia baletu, činohry a opery. Štátne divadlo Košice na prahu novej divadelnej sezóny 2016/2017 obnoví činnosť Klubu priateľov Štátneho divadla Košice, ktorý na pôde divadla pôsobil pred mnohými rokmi. Prvé stretnutie klubu sa uskutoční 8. septembra 2016 o 17:30 na Malej scéne ŠD Košice. Predstavia sa na ňom riaditelia umeleckých súborov Milan Antol (činohra), Karol Kevický (opera) a Andrii Sukhanov (balet), ktorí sú nielen riaditelia, ale aj aktívni umelci.

Týmto počinom chceme rozšíriť ponuku pre priaznivcom divadla a umožniť všetkým členom nakuknúť priamo do našej divadelnej kuchyne. Počas pravidelných stretnutí Klubu sa predstavia umelecké tímy, ktoré pripravujú nové inscenácie vo všetkých troch divadelných súboroch (balet, činohra, opera). Pred každou premiérou sa budú môcť diváci stretnúť s režisérmi, dirigentmi, scénografmi, kostýmovými výtvarníkmi, choreografmi, dramaturgmi a predstaviteľmi hlavných postáv jednotlivých inscenácií. V neformálnych rozhovoroch sa budú môcť dozvedieť ako sa jednotlivé inscenácie pripravujú, o umeleckých zámeroch, ich realizácii  a všetko to, čo bude našich divákov  zaujímať,“ hovorí koordinátorka Klubu priateľov Štátneho divadla Košice Nina Rašiová.

Svjatoslav Dohovič 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk