magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 04. 08. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 05 2016 - 13:01 GMT

Zadržali tri osoby pri krádeži dobytka

Včera (4.8.) v skorých ranných hodinách príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice s príslušníkmi odboru kriminálnej polície OR PZ Michalovce zadržali osoby podozrivé z krádeže hovädzieho dobytka z poľnohospodárskeho družstva Lastomír v Michalovskom okrese. Policajti spozorovali podozrivé osoby, keď vliekli dobytok za areál družstva. Následne odcudzený dobytok chceli naložiť do odstavenej dodávky zn. Fiat Ducato, ktorá sa nachádzala na poľnej ceste za družstvom. Pri pokuse o naloženie odcudzeného dobytka do dodávky policajti podozrivé osoby zadržali za použitia donucovacích prostriedkov, nakoľko počas služobného zákroku kládli aktívny odpor a spolupracovať odmietli. Počas zadržania k zraneniu osôb nedošlo.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach zo zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil dvoch miestnych mužov vo veku 32 a 37 rokov a 29-ročného Michalovčana. Obvinení čelia obvineniu zo zločinu krádeže dobytka v dvoch prípadoch. Včera nadránom odcudzili z maštale v areáli hospodárskeho dvora 4 kravy za 6.000 eur. Pred dvoma týždňami vošli do kravína družstva v uvedenej obci, odkiaľ odcudzili 6 kráv. V tomto prípade bola škoda vyčíslená na 9 tisíc eur. Poškodenej trebišovskej spoločnosti bola spôsobená celková škoda vo výške 15.000 eur.

To však nie je všetko. Počas vyšetrovania vyšlo najavo, že dvaja z obvinených majú „na rováši“ aj krádež osobného motorového vozidla zn. Škoda Octávia, ku ktorej došlo cca pred dvoma týždňami v Michalovciach. Odcudzené vozidlo polícia zaistila, momentálne vykonáva v danej veci potrebné úkony.

Obvinené osoby boli umiestnené do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracuje podnet na vzatie obvinených do väzby.

Trebišovčan ulovil zajaca poľného zakázaným spôsobom, teraz „sedí“ v cele

Trebišovskí policajti z prečinu pytliactva obvinili  19-ročného Trebišovčana, ktorý včera (4.8.) v ranných hodinách neoprávnene zasiahol do výkonu poľovného práva tým, že bez poľovného lístka a bez povolenia ulovil zver – zajaca poľného v čase jeho ochrany. Zver ulovil krátkou vzduchovou zbraňou a zakázaným spôsobom. Poľovnému združeniu spôsobil škodu vo výške 340 eur. Obvinený mladík bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Dnes na cestách Košického kraja viac policajtov

V súvislosti s opatreniami polície v cestnej premávke počas letnej turistickej sezóny 2016 bude dnes (5.8.) na cestách Košického kraja zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Policajti sa zamerajú najmä na dodržiavanie zákona vodičmi nákladných motorových vozidiel s celkovou hmotnosťou prevyšujúcou 3500 kg, autobusov a motocyklov. Cieľom zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky je pozitívne ovplyvniť vývoj dopravnej nehodovosti, disciplínu účastníkov cestnej premávky a ochrániť na cestách čo najviac životov.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky v záujme ich bezpečnosti, aby sa na cestách správali zodpovedne, boli opatrní a predvídaví. Na cesty treba vyraziť oddýchnutý, dodržiavať pitný režim, čo samozrejme nie je alkohol. Robiť si častejšie prestávky. Vysoké teploty spôsobujú oneskorené reakcie, dehydratáciu, preto sa veľmi ľahko  môže stať nešťastie. Apelujeme aj na menej skúsených, mladých vodičov, aby šoférovali zodpovedne. Vysoká rýchlosť, neprispôsobenie jazdy, precenenie svojich schopností, to sú najčastejšie príčiny tragických dopravných nehôd a vyhasnutý život už nie je možné vrátiť nikomu......

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606